İçeriğe geç

Güzelbahçe Hurdacı

  Güzelbahçe Hurdacı

  Güzelbahçe hurdacısı olarak ikinci el eşya alıyoruz. Değerini öğrenmek istediğiniz ne kadar hurda malzemeniz varsa vaktinizi boş yere harcamayarak bize ulaşıp bir dk içerisinde fiyat teklifi vermemizi sağlayabilirsiniz. Exper Metal öncülüğünde hurda alım satım ve geri dönüşüm hizmetlerini profesyonellik ile devam ettirmekteyiz. Hurdanızın uzmanlarımızca hesaplanan bedelini peşin para ile ödüyoruz.

  Güzelbahçe’de hurdacılık yapan iş yerleri içinde hizmetlerimizle herkes tarafından tercih ediliyoruz. Güzelbahçe merkez hurdacısı olmanın keyfini bizi tercih edenler ile yaşamaktayız. Hurda malzeme alımında tecrübeyle yüksek hurda fiyatı sunabiliyoruz.

  Hurda malzemelerinizi almak amacıyla yerinize geliyoruz. İzmir Güzelbahçe merkezinde 2.el ofis mobilyaları ve hurda alıyoruz. Güzelbahçe hurda listesinden yüksek hurda fiyat listesiyle hurdacılık yapmaktayız.

  Exper Metal siz kıymetli müşterilerine günün yirmi dört saati hizmet sunmaktadır. Güzelbahçe’de hurda plastik ve metal geri dönüşüm dökümhanemiz var.

  Güzelbahçe hurdacı olarak özel fiyatlarla gönderdiğiniz konuma gelebiliriz. Yüksek tonajlı alımlarda piyasadan yüksek fiyat sunuyoruz. Güzelbahçe hurdacı firmamız hizmetinizdedir.

  Güzelbahçe Hurdacı Telefonu

  Yirmi beş yıldır on binlerce kiloda maden malzemeyi geri dönüşüm aracılığı ile yerli ekonomiye kazandırmayı başardık. Bizim özverimiz ile daha az doğal kaynak yok edilmiş oldu. Güzelbahçe hurda alımı her türde hurda alım faaliyetleri sunduğumuz bölgeler arasındadır. Bu sebep ile hurda atık fiyat listesi talep etmek amacıyla mobil hattımızı tuşlamanız yeterli olacaktır.

  Bilindiği gibi hurdacılık doğaya ve geleceğe önem vermektir. Sizlerde isterseniz elinizde bulunan hurda malzemenin satışını yaparak milli ekonomiye yardım edebilirsiniz. Hemen telefonumuzu arayarak, güncel hurda fiyatları ile hurdanızı satabilirsiniz. Güzelbahçe hurdacı telefon numarası iletişim sayfamızın içinde tek tıklamayla çevirebileceğiniz konumda yer alıyor.

  Güzelbahçe’deki Hurdacılar

  Güzelbahçe hurdacısı mı arıyordunuz? Güzelbahçe deki en tecrübeli hurdacı Exper Metal kurumsal ayağınıza getiriyor! Sizlerde her türde hurda alüminyum satmak için telefon numaramızı aramalısınız.

  Dürüst hizmet vererek kazanmayı hedefliyoruz. İzmir Güzelbahçe hurdacısı olarak Güzelbahçe’nin etrafında hurda alımı yapıyoruz. Her miktardaki hurdalarınız için adresinize en yakın bölgede bulunan araçlarımızı gönderiyoruz. 25 senelik tecrübeyle piyasaya öncülük ediyoruz. En yakın Güzelbahçe hurdacı firma olarak hizmet vermekteyiz. İzmir’in her tarafında yaptığımız gibi Güzelbahçe etrafında da hurdacılık hizmetlerimizi titizlikle yerine getiriyoruz. Kurumsal İzmir hurdacı ihtiyacınızda 7/24 hizmet sunuyoruz.

  Güzelbahçede Hurda Alan Firma

  Hurda malzeme satmak isteyenlerin memnuniyetine öncelik vererek çok çalışmadan kazanç elde etmeyi amaçlıyoruz. Bu neden ile her türde profesyonel hizmeti kapınıza getirmeye çalışıyoruz. Tonajlı hurda alüminyum, bakır hurda, hurda demir, kablo hurda, çinko hurdası,sarı hurda, ve hurda kurşun aldığımızda fiyat listeleri sunmaktayız. Güzelbahçe’de hurda alan hurdacılar içerisinde kaliteli hizmetler ve uzman personelimizle öncü konumdayız. Güzelbahçe genelinde ikinci el endüstriyel lokanta ekipmanı ve hurda malzeme alım satımı yaptığımızı söylemiştik. Güzelbahçe de yerinden hurda alım satım işleri yapıyoruz. Güzelbahçe de çinko hurdası, torna artığı hurda, kalay hurda, çelik hurda, antimon zamak hurdası alıyoruz. Şimdi sizlere Güzelbahçe’de hurda alan firmalar ile aramızdaki farkı açıklıyoruz.

  Güzelbahçe’de Kablo Hurda Alan Hurdacı

  Yüksek tonajlı kablo hurdası alışverişinde değerinden oldukça yüksek fiyat listesi sunuyoruz. Güzelbahçe’de hurda kablo alanlar arasındayız. Ptt kablo hurdası, hurda telefon kabloları, yağlı iç ptt kablosu, hurda ptt kablosu içi satmak isteyenler iletişim kurabilirsiniz.

  %50 bakırlı hurda kablolar, elektrik kablosu, %30 bakırlı kablo, hurda %40 bakırlı kablo alımı yapıyoruz. Hurda iç tesisat kablosu, antigron kablo, enye kablolar, tek damar kablo hurdaları, karışık kablo ticaretiyle uğraşan hurdacı firmasıyız. Güzelbahçede kablo hurda alan hurdacılar içinde piyasanın üstünde ton fiyatını vermekteyiz.

  Sitemizde önceden yazılmış kablo alan hurdacılar konuya göz gezdirebilirsiniz. Güzelbahçe’nin en büyük hurdacısı Exper Metal firmamızla sizde daha kazançlı çıkın. Bu bölgede hurda yer altı enerji kablosu, fare yemez kablo hurdası, çelik içli kablo, hurda çelik zırh kablosu alımında en iyi fiyatları vermekteyiz.

  Güzelbahçe de Hurda Sarı Pirinç Alım Satımı

  Güzelbahçe’nin bütün mahallelerinde hurda bronz araiş Cusn8, sarı su saati hurdası, hurda MS-58 sarı külçe, hurda sarı musluk, sarı radyatör hurda, hurda sarı imalat artığı, hurda sarı kırkambar alanlar içinde piyasanın üstünde fiyatları veriyoruz. Exper Metal olarak MS-58 sarı çubuk talaşı hurdası, MS-64 sarı pirinç araiş hurdası, hurda sarı araiş, hurda sarı araiş MS-70, hurda sarı çubuk ucu alım satımı yapıyoruz.

  Güzelbahçe’de hurda sarı alanlar içindeyiz. Sayfamızda yayınlanan Güzelbahçe deki hurda sarı kg fiyatını arzu edene ücretsiz gönderilmektedir. Sarı pirinç alan hurdacı konulu makaleyi okuyabilirsiniz.
  Güzelbahçe hurda sarı fiyatları bulunan sayfamızı görmek için arayınız.

  Güzelbahçe Hurdacı Hurda Demir Alımı

  Adresten asansör malzemeleri, demir ev kapısı, demir yangın merdiveni hurdası, tufal, demir pencere korkuluğu, alıyoruz. Hurda demir, Güzelbahçede en çok alınıp satılan madenler içinde kolayca bulunur. Buradaki Güzelbahçe demir hurdası kg fiyatını uygulamamızı kullananlara günlük yolluyoruz. Güzelbahçe de demir hurdası alan hurdacılar içindeyiz.
  Güzelbahçe hurda demir fiyatları bulunan listemize ulaşmak için bize ulaşın.

  Güzelbahçe de tonajlı hurda inşaat demiri çubuğu, inşaat hurdası, hurda döküm demir, hurda inşaat demiri, pik demir hurdası alım satımı yapıyoruz. Güzelbahçe’de demir talaş hurdası, extra demir hurda, dkp demir hurdası, hurda teneke, hurda toplama demir alıyoruz. Anlık hurda demir fiyat listesi istemek amacıyla fazla gecikmeden arayın. Anlık demir hurdası fiyatları yazısını okumak iyi gelecektir.

  Güzelbahçe’de Krom Hurdası Alım Satımı

  Hurda krom paslanmaz alanlar arasındaki Güzelbahçe hurdacı depsouyuz. Konumdan krom paslanmaz 316 hurdası, hurda krom 310, krom 316 kalite hurdası talaşı, krom paslanmaz 304 hurdası, 310 kalite krom paslanmaz hurdası talaşı, 304 krom hurdası talaşı alımında güncel fiyat sunuyoruz.

  Sert yapısı nedeniyle zırhlı araçların kaplamaları dahil önemli yerlerde krom hurdası kullanılmaktadır. Nikel metaliyle işlem gördüğünde paslanmaz oluşturulur.

  Hurda krom alım satımı makalesini incelerseniz güzel olacaktır. Güzelbahçe de hurda krom alımı yapıyoruz. Güzelbahçe hurda krom paslanmaz fiyatları öğrenmek için telefonumuza ulaşabilirsiniz. İzmir Güzelbahçe’de ikinci el krom tank, paslanmaz krom 201 kalite hurdası, krom paslanmaz 430 kalite hurdası talaşı, krom 201 kalite hurdası, krom 430 hurdası, 202 kalite krom paslanmaz hurda, krom 202 hurda talaşı alımı yapmaya devam ediyoruz.

  Güzelbahçe’de Hurda Alüminyum Alım Satımı

  Her nevi yüksek tonajlı hurda alüminyum nakit alınır. Güzelbahçe hurda alüminyum fiyatları sormak için arayın. Alüminyum’un atom numarası 13 ve simgesi AI olan kimyasal element. Gümüş renkte, sünebilen bir metal cinsidir. Siz kıymetli müşterilerimizin destekleriyle Güzelbahçe de sürekli profesyonelleşiyoruz.

  İş yerimize duyduğunuz güven için saygılar sunarız. Bu yazıda yayınlanan Güzelbahçe alüminyum kg fiyatını saat başı göndermekteyiz. Güncel bilgi için sayfamızda çok daha önceden yazılan hurda alüminyum alan yerler içeriğe göz atabilirsiniz. Alüminyum levha hurda, alüminyum talaş, alüminyum kutu, alüminyum üretim artığı, alüminyum radyatör hurdası alıyoruz. İzmir Güzelbahçe’de hurda alüminyum alan yerler içindeyiz.

  Konumdan hurda alüminyum eloksallı profil, hurda alüminyum curufu, hurda alüminyum kompozit, alüminyum klima radyatörü alımı yapmak için telefonlarınızı istiyoruz. Alüminyum tencere hurdası, alüminyum tel hurda, alüminyum tas tabak, hurda alüminyum çatı sac, alüminyum jant hurda, hurda alüminyum petek Güzelbahçe hurdacılık firmaları arasındayız. Alüminyum piston hurda, profil, alüminyum araiş, hurda alüminyum sert kartel, hurda alüminyum ofset matbaa için peşin ödeme veriyoruz.

  Güzelbahçe’de Hurda Bakır Alan En Yakın Hurdacı

  Bakır alan hurdacılar bölümünde detaylı bilgilendirme mevcuttur. Güzelbahçe hurda bakır kilo fiyatı içeren içeriğimizi inceleyebilirsiniz. Güzelbahçe de bakır alan hurdacı numarasını tek tuşla arayarak deneyimli hizmetimizin tadını yaşamaya başlayın! Güzelbahçe nin her caddesinde bakır hurdası almaktayız. Güzelbahçede hurda bakır alan hurdacılar içindeyiz. Güzelbahçe hurda bakır fiyatları hakkında bilgi edinmek için telefonumuza ulaşabilirsiniz.

  Antigron kırma granür bakır, soyma bakır hurdası, bakır yanık hurda, kalın bakır profil hurda, hurda kızıl bakır talaşı, hurda bakır kırkambar, hurda bakır boru alan hurdacıyız. Hammadde, bakır eşya, hurda levha, bakırlı petek hurdası, hurda bakır kap kacak alan işletmeler arasında hizmet sunuyoruz. Tencere, bakır lama hurdası, TTR kırma, büyük boy bakır kazan, tel hurda alımı yapılır.

  Sac Hurda Alanlar

  Sac; metal malzemenin ince veya kalın levha biçimine getirilen halidir. Silindirle çeşitli inceliklerde düzleştirilmektedir. Kullanım alanına göre belirlenen boyut ve ölçülerde şerit gibi kesilir. Varil, çatı, kapı, sandviç panel üretim alanlarında kullanılmaktadır. Farklı tekerlekli vasıtaların kapaklarında, uçak, gemi gövdelerinde yoğun biçimde kullanılmaktadır. Kapı, varil, straforlu sandviç panel, çatı kaplaması üretimi sırasında kullanılmaktadır. Tüm saydığımız malzemelerin atıl durumda olanına sac hurdası denilir. Hurda sac geri dönüşüm yapan yerler tarafından satın alınmaktadır. Veranda çatısı kaplamak amacı ile rahatlıkla kullanılabilir. Güzelbahçe’de sac hurdası alım satımı maksadıyla fazla zaman harcamadan bizi arayabilirsiniz.

  Güncel Güzelbahçe Hurda Fiyatları

  Güncel hurda fiyatları hakkında bilgi almak için hemen arayın. Tüm hurda alımlarımızı yenilenmiş Güzelbahçe hurda fiyatlarıyla tamamlıyoruz. Sayfamızdaki Güzelbahçe hurda fiyatları anlık güncellenmektedir. Daha güncel anlık hurda fiyatları konuyu ziyaret edin.

  Güzelbahçe de Hurda Jeneratör Alım Satımı

  Bildiğiniz gibi her malzemenin ömrünü tamamlaması ve bozulması olasıdır. Fakat 2.el jeneratör çalışmasa da alınıp satılır. Yaşamı kolaylaştırılan elektrik enerjisinin bulunmadığı alanlarda jeneratörler kullanılmaktadır.

  Jeneratör hurdası satanlar bizden fiyat teklifi istemelisiniz. Güzelbahçe bölgesinde 2.el jeneratör alım hizmetleri veriyoruz. Güzelbahçe hurda jeneratör fiyatları için arayın.

  Güzelbahçe’de Hurda Çinko Alımı

  Çinko, yerkabuğunda en çok bulunabilen metal elementlerden birisidir. Güzelbahçe’de çinko çatı sökümü, çinko levha hurdası alımlarında güncel fiyat sunuyoruz. Mavimsi açık gri renkli kütle numarası 65,409(4) g/mol, atom numarası 30’dur.

  Antik dönemlerden bu yana biliniyor. Fakat malesef nasıl kullanılacağı ve üretileceği tam olarak öğrenilemediğinden öteki metaller ile karıştırılarak element olarak kullanılmıştır. Elementler içerisinde bulunan çinko amonyak, siyanür, amin, halojen iyonları ile birleşerek bileşikler oluşturmaktadır.

  Güzelbahçe 2 el Endüstriyel Restoran Ekipmanları Alım Satımı

  Temiz kullanılmış olan bulaşık makinaları, mermer tezgah, pansiyon tipi çamaşır makinaları, tezgah üstü dolap, pizza hazırlama dolabı, buz makineleri alımı yapıyoruz. Kıyma çekme makineleri, çay ocağı için elektrikli dobaj, su sebilleri, tabldot, ayran makinesi, pop corn arabaları, espresso makineleri temin etmekteyiz. Dükkanımızdaki döner ocağı, teşhir reyonları, hamur yoğurma kazanı, restoran tipi 4 gözlü ocak, lokanta tipi aspiratör, bakır davlumbaz, krom evye, dinlendirme küveti, krom dinlendirici vb. lokanta ve restoran tipi otel ve mutfak malzemesini görebilmeniz amacı ile sizi depolarımıza davet ediyoruz. Endüstriyel tipte 2. El restaurant mutfağı ekipmanları alıyoruz. İkinci el bardak, tabak, servis bıçağı, cam bardak yıkama makinesi, tabak kurutma makinesi, çelik tencere, kazan, tava, tepsi, tezgah üstü 3 kapaklı dolaplar satan yerler bizimle iletişime geçebilir.

  Güzelbahçe’de Hurda Plastik Alımı

  Dilediğiniz yerden beyaz şeffaf naylon poşet hurdası, temiz pet şişe, kırkambar plastik hurdası, hurda pimapen parçası, mavi, kırmızı kapak hurdası alımlarında piyasasından yüksek fiyat sunuyoruz.

  Hurda plastik, hidrojen (H), azot, (C) Karbon, Oksijen (O) ve diğer organik ya da inorganik elementler kullanılarak oluşturulan monomer ve polimer malzemenin adıdır. Güzelbahçe de ABS plastik, polipropilen, hurda kristal polistiren, jelatin ticareti yapıyoruz.
  Güzelbahçe hurda pimapen fiyatları sormak için firmamıza ulaşabilirsiniz.

  Güzelbahçe 2.El İnşaat Malzemeleri Alan firmalar

  Şantiyelerde alçı sıva karıştırma makinesi, inşaat vinçleri, harç mikseri, boya makinesi ikinci el demir iskele, plywood hurda alımı yapıyoruz. İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde yıkılmış iş yeri ve benzeri binalardan alınan hala kullanılabilir durumda 2. el çelik kapı, mutfak dolabı, pencereler alan hurdacılar içerisindeyiz. Bunun ile birlikte malesef işi bırakan fabrikalardan almış olduğumuz minik ucuz fayans kalebodur, dayanıklı laminant, çatı tavanları, kiremitler satışı gerçekleştiriyoruz.

  Çelik Konstrüksiyon Bina Sökümü

  Mekanlar için en önemli konulardan biri hiç kuşkusuz çatıdır. Çelik çatı çalışmaları mekânın kullanım ömrünü uzatmaktadır. Dayanıklılık açısından en ideali çelik satı olanlarıdır. Panel çatı, kenet çatı, metal çatı, skylight, tonoz çatı, hareketli cam çatı, polikarbon çatı vb çeşitleri vardır. Bütün bu çelik çatı biçimlerinin sökümleri ötekinden değişiktir.

  Prefabrik binalar ile çelik konstrüksiyon binalar söküm işlerinde binanın imar projesine dikkat edilmelidir. Bu şekilde 2.el çelik konstrüksiyon çatı makasları ve ikinci el çelik konstrüksiyon malzeme olarak satılabilecekler alıcılar sunulabilir. Güzelbahçe’de çelik konstrüksiyon yapı söküm işlerinizde deneyimli çalışanlarımızla hizmet veriyoruz. Çelik çatı sökümü için ekip oluşturduk. Sökümden sonraki çelik malzemeler geri dönüşüme kazandırılır.

  Kurşun Hurda Fiyatları

  Kurşun madeni kabloların izolasyonunda, pigmentlerde, askeri mühimmatlarda, çeşitli alaşımlar üretilirken, akülerin imalatında, benzin katkısı olarak, radyasyondan korunmak amaçlı yalıtım malzemelerinde kullanıldığı bilinmektedir. Exper Metal olarak Güzelbahçe de Çatı minare kurşunu, kurşun oluk, levha kurşun, kurşun boru hurda alımları yapmaktayız. Ayrıca Güzelbahçede hurda çinko alım satımı yapıyoruz. Elinizde hurda çinko telefon numaramızı 7/24 arayın. Doğadaki kurşunlar patlatma, kazma, kırma ve öğütme gibi aşamalar sayesinde elde edilmektedir. Ekstraktif metalurji ile işlenir. Kurşun tarihten şimdiye kadar kullanılan metaldir. Dünyada nabit olarak bulunabilir.

  Güzelbahçede Karton Hurdası Alım Satımı

  derinden çok kağıt fiyatı ile renkli kağıt hurdası, beyaz kağıt hurda, karton hurdası, koli hurdası alıyoruz. Güzelbahçe yakınlarında gazete hurdası, kuşe kağıt hurdası, bristol kağıt hurdası alıyoruz. Geri dönüşüme kitap alımı konusunda geniş bilgi içermekte olan okumalısınız. Güzelbahçe de hurda karton kağıt alım satımı yapmaya devam ediyoruz. Avantajlı fiyatla kağıt havlu peçete, defter, okul kitapları, hurda A4 kağıtlar alımlarında alışkanlık ettiğimiz extra duyarlılık sayesinde müşterilerimize piyasa değerinden fazla kazanma olanağı takdim ediyoruz.
  Güzelbahçe hurda kağıt fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayınız.

  Güzelbahçe Hurdacılar Sitesi

  İzmir Güzelbahçe hurdacılar sitesi içerisinden hizmeti çağırdığınız yere getirmekteyiz. Katiyen hurda araç veya araba hurdası alıp preslemiyoruz. Dolayısı ile hurda veya 2.el otomobil yedek parçası için gelen çağrıları kabul etmemekteyiz. Şüphesiz ki Güzelbahçe oto sanayi sitesi içerisinde hurda araba parçası işleri ile meşgul olan firmalar mevcuttur. Rica ederiz bu işlerde onları arayın.

  Güzelbahçe sanayi bölgesi hurdacısı olarak hizmet unmaktayız. Hurdacılık yaparken ayrım yapmadan her hurdayı alıyoruz. Nema 46, Nema 17, Nema 34, Nema 23 step motor hurdası almaktayız.

  Hurda motor, titanyum hurda, hurda şablon nikel, imalat artığı, karbür hurdası satın alabilmemiz için irtibata geçmekten çekinmeyiniz.

  Güzelbahçe de Akü Hurda Alım Satımı

  Kuru akü hurda, Sulu akü hurdaları, küçük akü hurdaları alım ve satımı yapmaktayız. Elektrik enerjilerinin kimyasal enerji şeklinde depolanmasını sağlayan gerektiğinde elektrik enerjisi biçimde vermeye yarar. Aküler; arabalar benzeri toplu veya bireysel taşıma araçları ile bazı elektronik alet edavatlarda kullanılır. Ateşleme, çalıştırma ve aydınlatma gereken yerlerde kullanılır. Akü, sadece çalıştırmaya kullanılmazlar. Aynı zamanda voltajı dengelemek, alıcılara akım iletmek çok yüksek devirde alternatörlerin ürettiği voltaj fazlalığını düzeltmek amacı ile aküler kullanılarak cihaz korunmaktadır.
  Güzelbahçe hurda akü fiyatları için firmamıza çağrı bırakabilirsiniz.

  2.El Raf Hurda Alım Satımı

  Özellikle kapatılan aktarlardan aldığımız ürün reyonları, hurda market rafı, çelik raf hurdası, hurda demir raflar, mağaza raf hurdası içinden bizim seçtiğimiz yeni durumdaki ikinci el raf satışı yapıyoruz. Hurda depo rafı alıyoruz. İkinci el çelik raf ihtiyaçlarınız için çıkma raf stoğumuz mevcut. Fiyatları incelemek için hurda raf alım satımı hakkında yazdığımız konumuzu ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Güzelbahçe raf hurdası fiyatları öğrenmek maksadiyla telefonlarımızı arayabilirsiniz.

  Güzelbahçe’de Fabrika Sökümü

  Her yapının inşa projesi diğerinden farklılık göstermektedir. Dolayısıyla yıkımları farklı yapılmalıdır. Kapanan fabrikalar sökülürken önce yıkılacak mülkün detaylı bir şekilde incelenerek ihtiyaç duyulan ekipmanın ayarlanması gerekmektedir.

  Güzelbahçe fabrika söküm ve bozumu hizmetlerinde bir numarayız. Bina yıkım işleri tamamlamak iş sağlığı ve ekosistemin korunması sebepleriyle risk taşıyan işlerdendir. Tecrübeli personellerce kontrollü bir şekilde yapılması gerekir.

  Hurda Elektronik Alanlar

  Elektronik çamaşır makinesi, 5 programlı bulaşık makineleri, saç kurutma makineleri, türk kahvesi ve çay makinesi, ocak, ütü, mini buzdolabı, kombi, vantilatör, fırın, klima, ütü masası alımı yapıyoruz. Akıllı telefon kartları, elektrik panosu, röleler, elektrik trafosu parçaları, kontaktörler, GSM istasyon kartları, termik röle, şarj cihazı alımlarında en iyi fiyatı veriyoruz. Hurda Dizüstü bilgisayar parçaları lazer yazıcı, bozuk modem, işlemci, ram, scanner, anakarat, taşınabilir harddisk, DDR rulo artıkları, sunucu, ekran kartı, elektronik kart, crt monitör, güç kaynağı, ses kartı, fotokopi makineleri almaktayız. Her türlü elektronik eşya alımlarında peşin para ödemeler yapıyoruz.