İçeriğe geç

Hurda Sarı Alımı

Hurda sarı alan hurdacı firmasıyız. Güncel hurda sarı fiyatları ile yerinize geliyoruz. Sarı pirinç hurdası satmak isteyenleri bizi araması yeterlidir. Anlık hurda sarı pirinç hurdası kilo fiyatı ile nakit ödeme yapıyoruz. Adresten hurda sarı bakır alımı için firmamızı hemen arayabilirsiniz.

Hurda Sarı

Hurda sarı alan yerler arasında tercih yaparken en yüksek fiyatı sunan hurdacıyla anlaşma yapmanız ve alacağınız hurdacılık hizmetinin kaliteli olup olmadığına dikkat etmeniz önemlidir. Sarı hurda satmak isteyen müşteriler öncelikle sarı hurda alan firmalarla iletişime geçmelidir. Kurumsal hurdacı firmaları ile yerel hurdacı firmaların fiyatlarını karşılaştırmak da faydalı olacaktır.

Hurda Sarı Alan Yerler

İstanbul’un Bakırköy, Üsküdar ve Beylikdüzü ilçelerinde bulunan hurdacılar sarı hurdanın geri dönüşümünü sağlamaktadır. Bu hurdacılar, hurda sarıları eritmek üzere eritme fabrikalarına göndermeden önce gerekli ayrıştırma işlemlerini uygulamaktadır.

Hurda Sarı Alan Yerlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sarı hurda satışında sadece fiyatlar değil, aynı zamanda güvenilir bir hurdacı ile çalışmak da önemlidir. Hurda kamyonları doldurulduktan sonra hassas bir tartım yapılması gerekmektedir. Hassas tartım yapılmadığı takdirde net hurda ağırlığı belirlenemez.

Demir hurdası analiz gerektirmeyen bir hurdadır. Aynı şekilde bakır hurdası da analiz işlemine ihtiyaç duymaz. Ancak sarı hurda satışından önce, sarı hurda alan yerler alınan hurdaların analizlerini yapmak zorundadır. Satışa sunulan miktarlar az ise bu analiz yapılmayabilir.

Az veya çok miktarda sarı hurdası olanlar, sarı hurda alan hurdacının telefon numarasından 7/24 hizmet alabilirler. Satış işlemini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli gibi illerde sarı hurda topluyoruz. Aslan Hurda olarak, tüm ülkeden sarı hurda alabilme kapasitesine sahibiz.

Hurda Sarının Geri Dönüşümü Nasıl Gerçekleştirilir?

Ülkemizdeki sarı hurdaların büyük bir kısmı Kocaeli’deki eritme fabrikalarında geri dönüştürülerek kullanılır. Sarı, belirli bir amaç için üretilmiş bir alaşımdır. Sarı pirinç ve bakır hurdalarının karışımından oluşan alaşım, sarı hurda olarak adlandırılır. Pirinçle karıştırılan bakır oranı isteğe bağlı olarak %15’lere kadar çıkabilmektedir.

İstanbul hurdacıları tarafından sarı hurda farklı şekillerde toplanmaktadır. Hurdalık dükkanlarında aldığımız sarı hurdalardan bazıları şunlardır:

  • Sarı musluk hurdası
  • Sarı pirinç hurdası
  • Sarı su saati hurdası
  • Hurda sarı boru
  • Hurda sarı süs eşyası
  • Sarı tel hurdası
  • Sarı kapı kolu hurdası

Sarı hurdalar daha birçok farklı formda hurdacılar tarafından alınmaktadır.

Hurda sarı geri dönüşümüne gönderilmeden önce, sarı hurda içinde bulunan demir hurdaları, alüminyum hurdaları ve diğer yabancı maddeler temizlenmelidir. Sarı hurda eritildiğinde, erimiş pirinç ve sıvı halde kalan bakır olmak üzere iki farklı metal ortaya çıkar. Bu iki metal, yoğunluk farkları sayesinde kolaylıkla ayrılabilir.

Sarı Hurda Fiyatları

Güncel sarı hurda fiyatlarını güncel İstanbul hurda fiyatlarından öğrenebilirsiniz. Sarı hurda fiyatları doğrudan bakır ve pirinç hurda fiyatlarından etkilenir, çünkü sarı hurda bu metallerin birleşimiyle oluşmaktadır. Hurdacı dükkânlarında belirli bölmelerde sarı hurdalar toplanır. Demir gibi metaller içeren karışık sarı hurda fiyatları, güncel sarı hurda fiyatlarına göre %10 daha düşük olabilir. Ayrıca en değerli metaller arasında bakırlar yer almaktadır. Dolayısıyla hurda bakır alımı yapılırken yüksek fiyatlar sunulmaktadır.

Hurdacılar tarafından alınan sarı hurdaların büyük bir kısmını, sarı musluk ve sarı su saati hurdaları oluşturur. Ayrıca bazı kombi hurdaları da sarı kazan hurdaları içerir. Eski kombi hurdalarından sökülen bu sarı kazan hurdaları, geri dönüşüm alanına gönderilir.

Hurda Sarı Talaş Fabrikalardan Toplanır

Hurda sarı talaş, üretim yapan fabrikalardan toplanır. Talaş hurdaları, freze ve CNC makinelerinde işlenen eritme sarı hurdaların sonucunda oluşur. Talaş hurdaları, sarı plaka hurdalara göre %5 daha düşük fiyatlarla alınır. Bunun nedeni, talaş hurdalarının ne kadar önlem alınsa da kirli hurdalar olmasıdır.

Fabrikalarda bulunan toz, toprak ve yağ, bu hurdaları kirletir. Fiyat düşüklüğü bu sebepten kaynaklanır. Eğer elinizdeki talaş hurdası gerçekten temizse, güncel talaş hurda fiyatları üzerinden satın alınabilir.