İçeriğe geç

Vezirköprü Hurdacı

  Vezirköprü Hurdacı

  Vezirköprü hurdacısı olarak hurda malzeme alıyoruz. Toptan alüminyum,bakır,kurşun,demir,kablo hurdası alımlarına özel yüksek fiyat fiyat teklifleri veriyoruz. Vezirköprü hurdacısı olarak Vezirköprü ün her noktasında hurdacılık yapıyoruz.

  Samsun Vezirköprü hurdacı firması olmanın keyfini paylaşmaktayız. En yüksek fiyat teklifini veren Vezirköprü hurdacı firması olarak her çeşit hurda almaktayız. Vezirköprüde hurda metal ve plastik geri dönüşüm fabrikasıyız.

  Exper Metal deneyimleriyle hurda alım satım ve geri dönüşüm hizmetine değer kazandırıyoruz. Hurda alırken değerini anında peşin parayla ödüyoruz. Hurda alım satımlarında deneyim ile yüksek hurda fiyat listesi sunabiliyoruz.

  Vezirköprüden ikinci el ev eşyaları ve hurda değerinde alıyoruz. Vezirköprüdeki geri dönüşüm tesisleri içinde lideriz. Hurdalarınızın edeceği parayı hesaplamamız için boş zamanınızı iyi değerlendirerek firmamıza ulaşarak beş dakika içerisinde fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

  Exper Metal hurdası olanlara geceleri de hizmet sunmaya devam ediyor. Vezirköprü güncel hurda fiyatları ile hurda alım satımı yapıyoruz. Bütün hurdalarınızı kapınızdan nakit ödemeyle almaktayız.

  Vezirköprü’deki Hurdacılar

  Siz değerli müşterilerimizde her nevi hurda satışı yapmak amacıyla telefonlarımızı kaydedebilirsiniz. Vezirköprüde geri dönüşüm firması olarak Vezirköprü’ün her ilçesinde her nevi hurda atık alım satımı yapıyoruz. Her tonajdaki atık malzemenizin transferi için yakın çevredeki araçlarımızı yönlendirmeyi sürdürüyoruz. Yirmi beş yıllık deneyim ile Vezirköprü piyasasına yeni bir soluk getirmeye önem vermekteyiz. En yakın Vezirköprü hurdacı firmamızı arayıp irtibata geçebilirsiniz. Samsun’un her tarafında olduğu gibi Vezirköprü çevresinde de hurda alım servislerimizi devam ettirmekteyiz. Profesyonel Samsun hurdacı ihtiyaçlarınız için buradayız.

  Vezirköprü etrafında hurdacısı mı arıyorsunuz? Vezirköprü’ün en iyi hurdacısı Exper Metal kurumsal ayağınıza getiriyor! Profesyonel hizmetlerle daha fazla kazanç elde etmeye özen göstererek hizmet kalitemizi arttırıyoruz.

  Vezirköprü de Hurda Alan Fabrikalar

  Vezirköprü genelinde istediğiniz adresten hurda tek damar kablo ve 2.el malzeme ticareti yapmaktayız. Şimdi siz kıymetli potansiyel müşterilere Vezirköprüde hurda alan yerler ile bizim aramızdaki farkımızı açıklamaya çalışmaktayız.

  Müşteri memnun kalmasına öncelik vererek çok çalışmadan kazanarak hizmet vermeyi hedefliyoruz. Dolayısıyla her türde hizmeti kapınıza kadar getiriyoruz. Vezirköprü’de çelik, hurda kalay, hurda zamak antimon, torna artığı, çinko hurdası almaktayız.

  Vezirköprüde hurda ve ikinci el mutfak eşyası alım satımı işlerinde profesyonel hizmetler sunmaktayız. Yüksek tonajlı sarı hurdası, ve çinko, hurda kurşun, bakır, kablo hurdası, alüminyum hurdası,inşaat demiri alımlarında yukarısında fiyat teklifleri sunuyoruz. Vezirköprü’de hurda alan yerler içinde hızlı hizmetler ve tecrübeli kadromuzla sektörün lideriyiz.

  Vezirköprü’de Hurdacı Numarası

  Okuduğunuz üzere hurdacılık ve geri dönüşüm geleceğe yarar sağlamaktadır. Sizlerde isterseniz elinizdeki hurdanın satışını yaparak bize yardım edebilirsiniz. Yirmi beş yıldır tonlarca sarı malzemeyi geri dönüşüm ile yerli ekonomiye kazandırdık. Hizmetlerimizle daha fazla doğal kaynağın yok edilmesi engellenmiş oldu.

  Vezirköprü adresten her tür hurda alımı hurda malzeme alım hizmetlerimizi verdiğimiz bölgeler içindedir. Zaman kaybetmeden arayarak, güncel hurda fiyatları ile atık hurdaları satın.

  Bu sebeple hurda fiyatları istemek nedeni ile bizleri tuşlamanız yeterli olacaktır. Vezirköprü hurdacı numarası iletişim bilgilerimizin yer aldığı sayfanın altında tek tıklamayla çevirebileceğiniz konumdadır.

  Hurda Demir Alımı

  Demir hurda alanlar içinde işletmemizi seçmenin çok faydasını göreceksiniz.
  Vezirköprü hurda demir fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayabilirsiniz. Demir hurdası, yer yüzünde çokça satılan metaller arasındadır. Sayfamızda yayımlanan Vezirköprü demir hurda fiyatları günceldir. Anlık demir hurda fiyatları edinmek amacıyla fazla zaman kaybetmeden arayabilirsiniz. Anlık demir hurdası fiyatları paylaşımımızı incelemek öğrenmenizi sağlar.

  Vezirköprü de toplama demir hurda, demir talaş hurda, dkp demir, extra hurda demir, teneke hurda alım satımlarında rakiplerimizden yüksek fiyat sunuyoruz. Müşteriye en yakın adresten asansör hurdaları, pencere demiri, demir kapı, tufal hurdası, demir trabzan, alım satımı yapıyoruz. Yüksek tonajlı döküm demir hurdası, inşaat yıkım hurdası, pik demir hurdası, inşaat demiri çubuğu, inşaat demiri hurdası alım satımı yapıyoruz.

  Vezirköprü Hurdacı Hurda Bakır Alımı

  Hurda bakır alan Vezirköprü hurdacı telefon numarasını zorlanmadan arayın deneyimli hizmetlerin keyfini yaşamaya başlayın! Hurda bakır alan yerler alanında geniş bilgilendirme mevcut. Vezirköprü hurda bakır kg fiyatı ile hizmet sunuyoruz. Büyük bakır tencere, büyük boy bakır kazan, hurda TTR kırma bakır granür, bakır lama hurda, bakır tel hurdası alıyoruz. Antigron kırma granür bakır hurdası, bakır yanık hurda, 3/8 bakır boru, hurda soyma bakır, ince bakır profil hurdası, hurda bakır kırkambar, kızıl bakır talaşı alan firmayız. Vezirköprü merkezinde bakır hurda almaktayız. Bakır hammadde hurdası, bakır kap kacak hurdası, eşya, hurda bakır petek, hurda bakır levha satın alan firma arayışında olaranlara hizmetlerimizi sunmaktayız. Samsun Vezirköprü’de hurda bakır alabilmek amacı ile depomuzu oluşturduk.
  Vezirköprü hurda bakır fiyatları öğrenmek için telefonumuza ulaşın.

  Vezirköprü’de Krom Hurdası Alımı

  Hurda krom alan hurdacı bölümümüze bir göz atmalısınız. Samsun Vezirköprü’de krom makine parçası, hurda krom 201, hurda paslanmaz krom 430 kalite, hurda paslanmaz krom 202 kalite, 430 krom paslanmaz hurdası talaşı, krom 202 kalite hurda talaşı, paslanmaz krom 201 kalite hurda talaşı alımı için değerini daha taşımaya başlamadan hesaplıyoruz.

  Yerinden krom paslanmaz 304 kalite hurda, 304 kalite paslanmaz krom hurdası talaşı, 316 kalite krom hurda talaşı, 310 kalite krom paslanmaz hurda talaşı, hurda krom 310, 316 kalite krom paslanmaz hurdası alımı yapan hurdacıyız. Vezirköprüde hurda krom alıyoruz.
  Vezirköprü hurda krom paslanmaz fiyatları sormak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Paslanmaz krom alan Vezirköprü hurdacı işletmesiyiz.

  Hurda nikelle işlenerek krom paslanmaz oluşturulur. Oldukça sert yapısıyla zırhlı araçların kaplamaları dahil önemli alanlarda krom hurdası kullanılıyor.

  Vezirköprüde Pirinç Sarı Hurda Alanlar

  Sitemizdeki Vezirköprü deki hurda sarı ton fiyatını ücretsiz gönderiyoruz. Hurda sarı pirinç alanlar konulu konuyu inceleyebilirsiniz. Vezirköprü hurda sarı fiyatları bulunan sayfamızı incelemek için arayınız.

  Vezirköprü hurdacı firma Exper Metal firmamız adına hurda sarı alanlar içerisindeyiz. Exper Metal olarak sarı çubuk talaşı hurdası, MS-64 pirinç sarı araiş hurda, sarı pirinç araiş hurdası, sarı pirinç araiş hurdası, çubuk ucu parça sarı alıyoruz. Vezirköprü merkezinde hurda sarı musluk, hurda sarı su saati, hurda sarı oto radyatörü, hurda bronz fosfor araiş, kırkambar sarı hurdası, sarı pirinç talaş hurdası, hurda sarı külçe alan yerler içindeyiz.

  Vezirköprüde Hurda Kablo Alanlar

  Ptt kablosu içi yağlı, ptt kablo içi hurdası, telefon kablo hurdaları, ptt kablo hurdası satmak isteyenler bizimle iletişime geçebilirsiniz. Vezirköprü’de hurda kablo alan firmayız. Kablo alan hurdacı hakkındaki makaleyi inceleyebilirsiniz. %30 bakırlı hurda kablolar, hurda %40 bakırlı kablolar, elektrik kablo hurdaları, hurda %50 bakırlı kablo alımında öncülük yapıyoruz. Tek damar kablo, hurda enye kablolar, karışık kablo hurdası, hurda iç tesisat kablosu, hurda antigron kablo için nakit ödeme veriyoruz.

  Vezirköprü ün en büyük hurdacısı ile kârlı bir hurda alımı diliyoruz. Vezirköprü de hurda kablo alan firmalar arasındayız. Bu bölgede hurda yer altı enerji kablosu, hurda çelik zırh kabloları, fare yemez kablo, hurda çelik içli kablolar alımında piyasanın üzerinde fiyatları vermekteyiz. Vezirköprü de toptan kablo hurdası alımında kablo hurdası piyasasından yüksek fiyat gerçekleştiriyoruz.

  Vezirköprü de Hurda Alüminyum Alan Firmalar

  Alüminyum’un simgesi AI ‘dir. Rengi gümüş olan, sünek metaller arasındadır. Hurdacı firmamıza destek olanların destekleriyle Vezirköprü de durmadan tecrübe elde ediyoruz. Şirketimize verdiğiniz önem sebebi ile sizlere şükran duyuyoruz. Buradaki Vezirköprü alüminyum hurdası kilo fiyatını grubumuzdakilere her gün yollanmaktadır.

  Alüminyum tencere tava hurdası, hurda alüminyum tabak, alüminyum bakırlı petek hurdası, çıkma jant, hurda alüminyum sac levha, alüminyum tel hurdası Vezirköprü hurdacı firmasıyız. Vezirköprü’de adresten parça alüminyum kompozit hurdası, hurda alüminyum curuf, hurda alüminyum klima radyatörü, hurda alüminyum eloksallı profil almak için irtibata geçmenizi diliyoruz. Samsun Vezirköprü’de alüminyum hurdası alan hurdacılar arasındayız. Alüminyum araiş hurdası, hurda alüminyum piston, alüminyum ofset matbaa, hurda alüminyum sert kartel, profil için peşin ödeme yapıyoruz.

  Her türlü yüksek tonajlı hurda alüminyum alım satımı yapıyoruz. Vezirköprü hurda alüminyum fiyatları hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz. Hurda alüminyum talaş, hurda alüminyum radyatör, alüminyum üretim artığı, alüminyum levha hurda, alüminyum kutu alımı yapmaya özen gösteriyoruz.

  Hurdacılar Sitesi Vezirköprü

  Vezirköprü organize sanayi hurdacı firmasıyız. Hurdacılık yaparken ayrım yapmadan alıyoruz. Nema 17, Nema 46, Nema 23, Nema 34 hurda step motor alıyoruz.

  Samsun Vezirköprü hurdacılar sitesi içerisinden profesyonel hizmetleri ayağınıza getiriyoruz. Lakin hurda araç veya otomobil hurdası alıp satmıyoruz. bu sebeple hurda araba parçası almak maksadı ile aramayınız. Şüphesiz ki Vezirköprü oto sanayi sitesi içinde hurda oto parçası işleriyle uğraşan hurdacı firmaları bulabileceksiniz. Rica ediyoruz bu işlerde alım satımı yapan yerleri arayın.

  Hurda imalat artığı, motor hurda, karbür, nikel hurda, titanyum almaktayız.

  Hurda Raf Alanlar

  Vezirköprü hurda raf fiyatları hakkında bilgi almak maksadı ile bizi aramanız yeterlidir. 2. el demir raf ihtiyaçlarınızda çıkma raflar ile hizmet veriyoruz. Fiyat listesini incelemek için 2.el raf fiyatları hakkında yazdığımız konumuzu inceleyiniz. Genellikle kapanan takıcılar tarafından satışa sunulan teşhir reyonları, market rafı hurdası, çelik raflar, demir raflar, hurda mağaza rafları içlerinden seçtiğimiz yeni gibi ikinci el hurda raf satışı yapıyoruz. Hurda depo rafı alıyoruz.

  Kurşun Hurdası Alan Hurdacılar

  Yer yüzünde nabit olarak bulunabilir. Exper Metal olarak Vezirköprüde hurda kurşun boru, kurşun yağmur oluğu, kurşun levha, Cami minare kurşunu sökümü için dilediğiniz yere profesyonel ekip yönlendiriyoruz. Ayrıca Vezirköprü’de çinko hurda alıyoruz. Elinizde hurda çinko hemen aramaktan çekinmeyin. Kurşun benzin katkısı olarak yakıt üretiminde, pigmentler ve kimyasal maddelerde, alaşımlarda, mühimmat üretiminde, kabloların izolasyonunda, aküler üretilirken, radyasyon yalıtımlarında kullanılmaktadır. Kurşun bilinen en eski metallerden biridir. Cevherleri patlatma, kırma, kazma ve öğütme benzeri aşamalar ile çıkarılır. Daha sonra ekstraktif metalurjik yöntemleriyle işlenir.

  Vezirköprü’de Hurda Plastik Alımı

  Vezirköprü de tonajlı şeffaf pet şişe hurdası, beyaz şeffaf naylon poşet, pimapen, kırkambar plastik hurdası, mavi kapak hurda için peşin ödeme yapıyoruz. Plastik; (C) karbon, Hidrojen (H), Oksijen, (N) azot ve bazı organik ya da inorganik elementlerle oluşturulan monomer ile polimer malzemenin ismidir.

  Samsun Vezirköprü’ün her caddesinde polistiren, ABS plastik, jelatin hurdası, polipropilen moblen alıyoruz. Vezirköprü hurda pimapen fiyatları öğrenmek için bizimle irtibata geçin.

  İkinci El İnşaat Malzemesi Alımı

  Yıkılmış apartman binalarından temin edilen hala kullanılabilir durumda 2.el kapı, pencere, mutfak dolabı alıyoruz. Bazı projelerde alçı sıva makinesi, boya tabancası, inşaat vinci, harç makinesi az kullanılmış demir iskele, hurda 2.el plywood bulunur. Ayrıca batmış satıcılardan edindiğimiz defolu fayans ve kalebodurlar, tavan, kiremitler, su geçirmez laminant satışı gerçekleştiriyoruz.

  Vezirköprüde Fabrika ve Makine Sökümü

  Vezirköprü fabrika sökümü işinde profesyoneliz. İnşaatların projesi birbirinden farklıdır. Dolayısı ile yıkım gereksinimleri farklı tamamlanmalıdır.

  Sökümden önce sökülecek fabrikanın detaylı bir biçimde gezilerek ihtiyaçlar dahilinde aletler ve araçların hazırlanması doğru bir çalışma olur. Bina yıkım işleri tamamlamak ekosistemin korunması ve iş sağlığı açısından risklidir. Uzmanlarca yapılmalıdır.

  Çelik Konstrüksiyon Sökümü

  Çelik yapılarla prefabrike depolar sökülürken yapının inşaat projesine özen gösterilmelidir. Bu sayede 2.el çelik çatı makasları ve ikinci el çelik malzemesi olarak satılacak olanlar değerlendirilebilir. Hızlı kapatma bakımından en ideal olanı çelik çatılardır. Panel çatı, kenet çatı, metal çatı, skylight, tonoz çatı, hareketli cam çatı, polikarbon çatı benzeri çeşitleri vardır. Bütün bu çelik çatı çeşitlerinin söküm işleri ötekinden farklıdır. Çelik çatı sökümü için ekip oluşturduk. Söküm sonrası kalan çelik malzemeler geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Mekanların en önemli yeri kuşkusuz çatılardır. Çelik çatı kaplamaları uzatmaya yarar. Vezirköprü de çelik konstrüksiyon sökülmesinde Yirmi beş deneyime sahip çalışanlarımızla güvenli hizmet vermekteyiz.

  Vezirköprü’de Akü Hurdası Alan Hurdacı

  Sulu akü hurdaları, küçük akü hurdaları, kuru akü hurda alım satım hizmetleri veriyoruz. Aküler, yalnızca ateşlemeye kullanılmazlar. Bunların yanında voltajı dengelemek, alıcılara akım göndermek yüksek devirlerde alternatörün üreteceği voltajı düzenlemek maksadı ile akünün benzeri görevleri vardır. Vezirköprü hurda akü fiyatları sormak için firmamıza ulaşın. Aküler; otomobiller ve benzeri enerjiye ihtiyacı bulunan toplu veya bireysel taşıma araçlarıyla bazı elektrikli araç gereçlerde kullanılmaya devam ediliyor. Ateşleme, çalıştırma ve aydınlatma işlerinde elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan yerlerde aküler kullanılır. Elektriğin kimyasal olarak depolanmasını sağlayan ihtiyaç halinde elektrik enerjisi şeklinde vermeye yarar.

  Vezirköprü’de Cam Hurdası Alan Hurdacı

  Cam yarısaydam veya saydam genelde kırılgan ve sert yapıda bulunan suları koruyan inorganik amorf yumuşak olmayan maddelerdir. Vezirköprü genelinde cam hurdası alan hurdacılar içindeyiz. Bu dönemde şeffaf süt şişesi, içecek şişesi, gazoz şişesi, cam su şişesi, cam kavanoz, soda şişesi, konserve şişesi, meşrubat şişesi, kola şişesi, renkli cam şişe, çıkma araba camı hurdası biçimlerinde hurda cam çeşitleri bulunabilmektedir.

  İkinci El Jeneratör Hurda Alım Satımı

  2.el jeneratör satanlar firmamızdan fiyat teklifi bize ulaşın. Hurda 2.el jeneratör alıyoruz. Vezirköprü 2.el jeneratör fiyatları için bize ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi her şeyin ömrünü tamamlayıp bozulması ve kullanılamaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Lakin eski jeneratörler çalışmasa da çöp değildir. Hayatı kolaylaştırılan elektirik enerjisinin bulunmadığı bölgelerde jeneratörlerden faydalanılmaktadır.

  Vezirköprü 2 el Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alımı

  İkinci el tabak tezgahı, bardak yıkama makinesi, tezgah altı dolap, bardak, tabak, servis bıçağı, bakır kazan, tencere, tava, tepsi satanlar bizimle iletişim kurabilir. İyi kullanılmış buz makineleri, tezgah altı iki kapaklı dolaplar, çamaşır makinaları, pizza hazırlık dolabı, tezgah, endüstriyel bulaşık makinaları alıyoruz. Tabldot malzemeleri, bakır çay dobajı, kıyma çekme makineleri dişlisi, ayran köpürtme makineleri, espresso makinesi, mısır makineleri, su sebili alımı yapıyoruz. Dükkanımızdaki hamur kazanı, döner ocakları, teşhir dolapları, aspiratör, evye, küvet, davlumbaz, yemek dilendiricileri, endüstriyel 3 gözlü ocak vb. endüstriyel mutfak malzemesini yakından görmek amacı ile sizi depolarımıza bakmaya davet etmekteyiz. Sanayi tipi lokanta mutfağı malzemeleri almaktayız.

  Vezirköprü de Hurda Kağıt Alımı

  Vezirköprüde hurda kullanılmamış gazete, kuşe kağıt hurdası, hurda bristol kağıt alım satımı yapıyoruz. En iyi fiyata okul kitapları, defter hurdası, peçete hurdası, A4 fotokopi kağıdı alım satımlarında göstermiş olduğumuz fazladan hassasiyet ile hurda satıcılarına çok daha yüksek kazanç etme avantajı veriyoruz. Vezirköprü hurda kağıt fiyatları hakkında bilgi almak için arayabilirsiniz. Yüksek liste fiyatı ile beyaz kağıt, hurda renkli kağıt, koliler, kartonlar alımı yapmaktayız. Hurda kitap alımı hakkındaki yazımızı okumalısınız. Vezirköprü de kağıt ve karton hurdası alımı yapıyoruz.

  Güncel Anlık Vezirköprü Hurda Fiyatları

  Anlık sitemizdeki güncel hurda fiyatları konuya bir göz atın. Güncel Vezirköprü hurda fiyatları hakkında bilgi almak ve Vezirköprü de hurda bakırın kilo fiyatı kaça gidiyor sormak için hemen arayın. Profesyonel firma olarak hurda alımını yenilenmiş Vezirköprü hurda fiyatlarıyla gerçekleştiriyoruz. Sayfamızdaki Vezirköprü hurda fiyatları anlık güncel olarak değiştirilmektedir.

  Vezirköprü Çinko Hurda Alanlar

  Çinko metali, yerkabuğunda en fazla miktarda bulunabilen metal elementlerden birisidir. Çinko halojen, siyanür, amonyak, amin iyonları ile birleşerek kompleks bileşikler oluşturmaktadır. Vezirköprü çevresinde hurda çinko çatı sökümü, çinko levha alımı yapıyoruz.

  Çinko, antik çağlardan bu yana bilinen bir cevherdir. Fakat kullanımı ve üretimi tam manası ile öğrenilemediğinden başka metaller ile karıştırılarak element olarak kullanılmıştır. Çinko açık gri mavimsi renktedir.

  2.el Sac Hurda Alanlar

  Sac; demirlerin levha biçimine getirilen biçimidir. Haddeleme ile farklı kalınlıklarda düzleştirilerek üretilir. İhtiyaca göre belirlenmiş standart ölçülerde kesilmektedir. Sac hurdası geri dönüşüm yapan firmalarca toplanır. Kapı, varil, straforlu sandviç panel, çatı üretilirken sac levhası kullanılmaktadır. Farklı tekerlekli taşıma araçlarının gövdesinde, gemi, uçak gövdelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Varil, demir kapı, çatı, straforlu sandviç panel üretim alanlarında levha sac kullanılmaktadır. Bütün bu malzemelerin atıl durumda olana hurda sac denir. Veranda tavanı kapatmak amacıyla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Vezirköprü sac hurda aldığımız bölgeler içerisindedir.

  Hurda Elektronik Malzeme Alanlar

  Çamaşır makinesi, bulaşık makineleri, fön makineleri, filtre kahve ve çay makineleri, ocak, ütü, mini buzdolabı, kombi, vantilatör, fırın, klima, ütü masası alımı yapıyoruz. Laptop bilgisayar Hurdası güç kaynağı, sarı göbek işlemci, modem, DDR rulo artıkları, sunucu, ram, ekran kartı, yeni nesil anakarat, CRT monitör, SSD harddisk, ses kartı, yazıcı, fotokopi makinesi, resim tarayıcı, elektronik kart satmak için iletişime geçebilirsiniz. Sıfır ve az kullanılmış elektrikli ev aleti alımlarında değerini teslim alırken ödemekteyiz. IOS telefon işlemcileri, elektrik panoları, röle, elektrik trafosu parçaları, kontaktör, GSM baz kartları, termik röle, adaptör alımında en iyi fiyatları bizler sunuyoruz.