İçeriğe geç

Kurşunlu Hurdacı

  Kurşunlu Hurdacı

  Kurşunludaki hurda ve geri dönüşüm firmaları arasında hurda atık almaktayız. Kurşunlu’daki hurda piyasasısının üzerinde hurda fiyat listesiyle alım satım hizmeti veriyoruz. Alınacak hurdanın tutarını alırken hesaplıyoruz. Çankırı Kurşunlu şehir merkezinin hurda ve ikinci el ev eşyaları alımı yapıyoruz.

  Kurşunlu hurdacısı Exper Metal hurda malzemesini satacaklara haftanın yedi günü hizmet sunmaktadır. Geri dönüşüm ile uğraşan Kurşunlu hurdacı olarak hurdacılık yapmaktayız. Kurşunlu da hurdacılık yapan fabrikalar arasında takdire şayan avantajlı hizmetlerle lideriz.

  Hurdanızı almak amacı ile özel ekip oluşturduk. Hurda eşya alım satımlarında özenle müşteriye özel hareket etmekteyiz.

  Hurdanızı satarak para kazanmak için vaktinizi değerlendirerek çağrı merkezimizi tuşlayarak bir dakika geçmeden size özel fiyat teklifi vermemize yardımcı olabilirsiniz. Tonajlı alımlarda piyasasından yüksek fiyat fiyat teklifleri vermekteyiz. Kurşunlu hurdacı firma olarak hizmet veriyoruz.

  Kurşunluda geri dönüşümcü fabrikalar arasındayız. Exper Metal deneyimleri ile Kurşunluda hurda alım hizmetlerini profesyonellikle tamamlamaktayız. Kurşunlu da hurda alanlardan biri olmanın haklı onurunu bizi tercih edenlerle paylaşıyoruz.

  Kurşunlu Hurda Alan Fabrikalar

  Şimdi sizin gibi hurda malzeme satmak isteyenlere Kurşunlu da hurda alan geri dönüşüm firmalarıyla aramızdaki farkı anlatıyoruz. Kurşunluda kalay hurdası, torna artığı, çelik hurda, zamak antimon hurdası, çinko almaktayız. Kurşunlunun tamamında hurda ve ikinci el malzeme alımı yaptığımızdan bahşetmiştik.

  Tonajlı alüminyum hurda, bakır, demir hurda, hurda kablo, hurda çinko,sarı hurda, ve çatı minare kurşunu alımlarında Kurşunlu’daki hurdacısının üstünde fiyat listeleri veriyoruz. Kurşunlu da hurda alan firmalar arasında profesyonel hizmet ve tecrübeli kadromuzla piyasadaki firmaların lideriyiz. Kurşunluda konumdan hurda malzeme alım satımı yapmaktayız. Hurdası olanların memnun olmasına öncelik vererek daha fazla çalışmaktan kazanarak hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Dolayısıyla her türlü hizmeti kapınıza getirmeye çalışıyoruz.

  Kurşunlu da Hurdacı Telefonu

  Kurşunlu adresten hurda malzeme alımı her tür hurda alımı faaliyetleri sunduğumuz ilçeler içindedir. Fazla süre geçirmeden arayın, günlük hurda fiyat listesiyle hurdanızı nakit paraya döndürebilirsiniz. Bu sebeple hurda satışı yapmak sebebiyle firmamızı aramalısınız.

  1997’den şimdiye değin tonlarca hurda bakırı geri dönüşümle Türkiye ekonomisine kazandırmayı başardık. Bizim özverimizle çevreye daha çok zarar verilmesi önlendi. Gördüğünüz gibi hurdacılık geleceğe faydalı olmaktır. Sizde dilerseniz elinizdeki hurda malzemeyi firmamıza satarak firmamızın yürüttüğü çalışmalara yardım edebilirsiniz. Kurşunlu hurdacı telefon numarası iletişim bilgilerimizin bulunduğu sayfanın içeriğinde tek tıklamayla tuşlayabileceğiniz konumdadır.

  Kurşunlu Hurdacısı

  Kurşunluda geri dönüşüm firması olarak Kurşunlu’nun her noktasında her türlü hurda alım satımı yapmaktayız. Her miktardaki hurdalarınızın alımı için orada bulunan araçlarımızı gönderiyoruz. Özenli çalışmalar yürüterek standarttan çok kazanmayı hedefleyerek piyasadan yüksek hurda fiyatı sunabiliyoruz. Yirmi beş senelik deneyim ile hizmet sunmaktayız. En yakın Kurşunlu hurdacı firması olarak hizmetinizdeyiz. Çankırı’ın her yerinde olduğu gibi Kurşunlu etrafında da hurdacılık ve geri dönüşüm hizmetlerimizi devam ettirmekteyiz. Tüm Çankırı hurdacı ihtiyaçlarınıza cevap veriyoruz.

  Kurşunlu da hurdacı yol tarifi mi arıyorsunuz? Kurşunlu’nun en deneyimli hurdacısı Exper Metal hizmeti yerinize getiriyor! Siz kıymetli müşterilerimizde her türde hurda kurşun satışı yapmak amacı ile telefon numaralarımızı tuşlamalısınız.

  Kurşunlu Hurda Bakır Alımı

  Kurşunlu içerisinde hurda bakır ticaretinde tecrübeliyiz. Kırkambar hurdası, soyma bakır hurdası, bakır yanık hurda, kırma antigron, hurda bakır kızıl talaş, hurda 1/2 bakır boru, kalın bakır profil hurdası alım satımı yapıyoruz. Güncel hurda bakır fiyatları içeriğimizde geniş bilgi var. Hurda bakır fiyat listesi Kurşunlu daki bakır hurdası alımlarında geçerli olmayabilir. Kap kacak, hurda bakır levha, ham madde, bakır süs eşyası, hurda bakırlı petek satacak işletme arayışında olaranlara profesyonel hizmet sunmaktayız. Hurda TTR kırma granür, tel hurda, hurda bakır tencere, bakır kazan, hurda bakır lama alımlarında özel fiyat teklifi sunuyoruz.

  Kurşunlu da bakır hurdası alabilmek için hurda alım tesisi oluşturduk.
  Kurşunlu hurda bakır fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayabilirsiniz. Bakır hurdası alan Kurşunlu hurdacı şirketimizi kolayca arayarak profesyonel hizmetlerin keyfini sürün!

  Kurşunlu’da Kablo Hurdası Alanlar

  Hurda ptt kablosu içi, hurda ptt kablosu, hurda telefon kabloları, yağlı iç ptt kablosu satacak olanlar bizi arayabilir. Kurşunlunun bütün ilçelerinde kablo hurda alımı yapıyoruz. Kablo alan hurdacılar başlıklı konuyu inceleyin. %30 bakırlı kablolar, %40 bakırlı kablo, %50 bakırlı kablolar, hurda elektrik kabloları ticaretinde deneyime sahibiz. Tek damar kablo hurda, enya kablolar, hurda karışık kablo, iç tesisat kablo hurdası, antigron kablolar ticareti yapan hurdacı firmasıyız.

  Kurşunlu’nun en iyi hurdacısı ile çalışmanın mutluluğunu paylaşıyoruz. Kurşunluda hurda kablo alımı yapıyoruz. Şehir genelinde hurda çelik içli kablo, fare yemez kablo hurdaları, hurda yeraltı enerji kabloları, yeraltı kablosu alımı yaparken en güzel fiyatları sunuyoruz. Yüksek tonajlı kablo hurdası alımı yaparken piyasasından daha yüksek fiyatlar gerçekleştiriyoruz.

  Kurşunlu Hurda Krom Alan Hurdacı

  Kurşunluda hurda krom alan hurdacı firmasıyız.
  Kurşunlu hurda krom paslanmaz fiyatları sormak için arayın. Sert yapısından dolayı zırhlı araç kaplaması dahil çeşitli alanlarda hurda krom kullanılıyor. Krom, nikel ile işlenerek paslanmaz elde edilir.

  Çankırı Kurşunluda paslanmaz krom 430 kalite hurdası, hurda krom paslanmaz 202 talaşı, 201 krom hurda, 202 kalite krom paslanmaz hurdası, hurda krom 430 talaşı, hurda krom makine parçası, krom 201 kalite hurdası talaşı alım satımı için hurdanın değerini yerinde hesaplıyoruz. Krom paslanmaz hurda alan Kurşunlu hurdacı firması Exper Metal hizmetinizde.

  Hurda krom alan yerler paylaşımına bir göz atmalısınız. Yerinden hurda krom paslanmaz 304, 310 krom paslanmaz hurdası talaşı, hurda paslanmaz krom 304 talaşı, 310 kalite krom paslanmaz hurda, krom paslanmaz 316 hurda talaşı, hurda krom paslanmaz 316 ticareti yapıyoruz.

  Kurşunlu’da Alüminyum Hurda Alımı

  Çankırı Kurşunlu’da alüminyum hurda alan yerler içindeyiz. Her çeşit yüksek tonajlı alüminyum hurdası almaktayız. Kurşunlu hurda alüminyum fiyatları bulunan listemize ulaşmak için bize ulaşabilirsiniz. Kimyasal elementlerden biri sayılan alüminyumun atom numarası 13 ‘dür. Rengi gümüş olan, sünebilen bir metal çeşididir. Hurda alüminyum tel, alüminyum sac levha, alüminyum petek, hurda alüminyum tas tabak, jant, alüminyum tencere tava hurdası alan firmayız.

  Bize verdiğiniz destek ve önem için saygılar sunarız. Alüminyum levha, hurda alüminyum radyatör, kaba alüminyum talaşı, alüminyum kutu hurdası, alüminyum imalat atığı almaktayız. Sitemizdeki Kurşunlu alüminyum kg fiyatını her gün ulaştırıyoruz. Hurda alüminyum alanlar hakkındaki metine bir göz gezdirebilirsiniz Konumdan alüminyum curuf hurdası, hurda alüminyum radyatör, alüminyum eloksallı profil hurdası, hurda alüminyum alikobant içi alabilmek için aramanızı beklemekteyiz. Hurda satanların destekleriyle Kurşunluda her gün deneyim kazanıyoruz. Alüminyum piston, hurda araiş, alüminyum kartel, alüminyum profil, alüminyum kalıp ticaretiyle uğraşan firmayız.

  Kurşunlu da Pirinç Sarı Hurda Alanlar

  Kurşunlu genelinde hurda MS-58 külçe sarı, hurda sarı oto radyatör, hurda fosfor, sarı pirinç talaşı, sarı kırkambar, hurda sarı vana musluk, sarı su saati hurdası alıyoruz. Sitemizdeki Kurşunlu geneli hurda sarı kg fiyatını abonelerimizle hızlı bir biçimde paylaşıyoruz. Bloğumuzda bulunan hurda pirinç sarı alan hurdacı yazıya göz atın.
  Kurşunlu hurda sarı fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayın.

  Kurşunlu’da hurda sarı alan hurdacı firmalar içerisindeyiz. Exper Metal olarak her nevi pirinç sarı araiş hurdası, MS-58 hurda sarı çubuk ucu, MS-64 pirinç sarı araiş hurda, sarı araiş hurdası MS-70, hurda sarı talaşı MS-58 alım satımı yapıyoruz.

  Hurda Demir Alan Kurşunlu Hurdacı

  Güncel demir hurdası ton fiyatı için bize ulaşabilirsiniz. Güncel demir hurdası fiyat listesi paylaşımını incelemek hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Dilediğiniz yerden asansör malzemeleri, hurda demir trabzan, hurda pencere demir, demir ev kapısı, tufal hurda, alan firmayız. Kurşunluda teneke hurdası, toplama demir hurda, hurda dkp demir, demir talaş hurda, hurda ekstra demir alımı yapıyoruz. Toptan inşaat demiri çubuğu (parça) hurdası, inşaat yıkım hurdası, inşaat demiri hurdası, pik demir hurda, demir döküm alırız.

  Hurda demir alan hurdacı firmalar içinde yer almaktayız.
  Kurşunlu hurda demir fiyatları hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Hurda demir, Kurşunlu’da çokça alınıp satılan metaller içindedir. Sitemizdeki Kurşunlu demir fiyatlarını grubumuza üye olanlara güncel olarak gönderiyoruz.

  Kurşunluda Plastik Hurda Alanlar

  Yerinden hurda mavi ve kırmızı kapak, pet şişe hurdası, kırkambar plastik hurdası, şeffaf beyaz naylon, pimapen parçası alıyoruz. Kurşunlu’da hurda ABS plastik, hurda kristal polistiren, polipropilen, hurda jelatin alımı yapıyoruz.
  Kurşunlu hurda plastik fiyatları bulunan listemize ulaşmak için arayabilirsiniz.

  Plastik; Hidrojen (H), (N) azot, (C) Karbon, Oksijen ve diğer organik ya da inorganik elementlerle oluşturulan monomer ve polimer malzemelerin ismidir.

  Kurşunlu da Karton Hurda Alanlar

  derinden çok fiyatlarla beyaz kağıt hurda, karton koli, hurda renkli kağıt, karton hurdaları alanlar arasındayız. Kurşunlu hurdacı olarak hurda kullanılmamış gazete, kuşe kağıt hurdası, bristol kağıt hurdası alım satımı yapıyoruz.

  Hurda kitap geri dönüşüm alanlar hakkındaki yazımızı okuyabilirsiniz. Kurşunlu da hurda kağıt, karton almaktayız. Adresten A4 kağıt hurdası, hurda okul kitabı, defterler, selpak peçete hurdası alımlarında alışkanlık ettiğimiz fazladan titizlikle hurda alım satımı yapmak isteyenlere daha çok miktarda kazanma şansı sunuyoruz. Kurşunlu hurda kağıt fiyatları hakkında bilgi almak için arayınız.

  2. el Raf Hurda Alanlar

  Hurda raf demiri alımı işimizin bir parçasıdır. 2.el raf hurdası ihtiyaçlarınız için çıkma raflarımız mevcuttur. Fiyat listesini incelemek için 2.el raf hakkındaki içeriğimizi ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Kurşunlu hurda metal raf fiyatları istemek maksadiyla bizi arayabilirsiniz. Çoğunluk ile yenilen mandıralardan aldığımız mağaza rafları, ürün reyonları, çelik raflar, hurda demir raflar, hurda market rafı içinden seçilen kullanılabilir durumda 2. el raf satışı yapıyoruz.

  Fabrika Bozumu

  Bina yıkım işleri yapmak ekosistemin korunması ve iş güvenliği sebebiyle riskli işlerdendir. Deneyimli ekipler tarafından yapılmalıdır. Kurşunlu fabrika söküm ve bozumu hizmetlerinde tecrübeliyiz.

  Her inşaatın projeleri kendine özgü olmaktadır. Dolayısıyla yıkım biçimi farklı yapılmalıdır. Fabrika sökülmeden önce yıkımı yapılacak tesisin detaylıca gezilerek ihtiyaç duyulan ekipmanların hazırlanması doğru bir çalışma olur.

  Anlık Güncel Kurşunlu Hurda Fiyatları

  Güncel hurda fiyatları hakkında bilgi edinmek ve Kurşunlu’da alüminyumun tonu kaç lira sormak için arayın. Daha geniş hurda fiyatları 2024 makaleye bir göz atabilirsiniz. Tecrübeli Kurşunlu hurdacısı firma olarak tüm hurda alımlarını yükseltilmiş hurda fiyatlarıyla tamamlıyoruz. Sayfamızdaki Kurşunlu hurda fiyatları anlık olarak güncel olarak değiştirilmektedir.

  Hurda Elektronik Malzeme Alım Satımı

  Merdaneli çamaşır makinesi, ütü, mutfak terazisi, ocak, bulaşık makineleri, fırın, buzdolabı, ütü masası, çay makinesi, kombi, klima, saç kurutma makinesi, vantilatör alımı yapıyoruz. Hurda Masa üstü Bilgisayar parçaları sunucu, ekran kartı, elektronik kart, porselen işlemci, SSD hard disk, ses kartı, renkli yazıcı, ram, fotokopi makineleri, fotoğraf tarayıcı, ana kart, DDR Rulo, power, monitör, ADSL modem almaktayız. Merdaneli çamaşır makinesi, ütü, mutfak terazisi, ocak, bulaşık makineleri, fırın, buzdolabı, ütü masası, çay makinesi, kombi, klima, saç kurutma makinesi, vantilatör alımı yapıyoruz. Her türlü elektronik ev aleti alım satımında değerini anında ödüyoruz.

  İkinci el Endüstriyel Lokanta Ekipmanları Alıyoruz

  İyi durumda buz makinesi, tezgah altı dolaplar, çamaşır makinaları, pizza dolabı, tezgah, restaurant tipi bulaşık makinaları alımı yapıyoruz. 2.el bardak, tabak, servis bıçağı, cam bardak kurutma makineleri, tabak ısıtma tezgahı, bakır tencere, kazan, tava, tepsi, tezgah altı dolaplar satan firmalar bizimle irtibat kurabilirsiniz. Tabldot tabakları, su sebili, çay ocağı dobajı, kahve makinesi, pop corn arabası, ayran makinesi, kıyma makinesi dişlisi ihtiyacınızı karşılamaktayız. İşyerimize mevcut olan döner ocağı, teşhir dolapları, hamur yoğurma kazanı, hücreli aspiratör, krom paslanmaz küvet, evye, bakır davlumbaz, yemek dilendiricileri, restorant tipi 4 gözlü ocak ve benzeri kafe lokanta tipi otel ve mutfak alet edavatlarını görebilmeniz için sizi ardiyelerimize davet ediyoruz. İkinci el sanayi tipi cafe, restoran, lokanta mutfağında kullanılacak olan malzemeleri almaktayız.

  2.El İnşaat Malzemeleri Alan Yerler

  Bunun ile birlikte iflas etmek zorunda kalmış satıcılardan almış olduğumuz defolu fayans, dayanıklı laminantlar, tavan, kiremitler satıyoruz. İnşatlarda inşaat vinci, harç mikseri, alçı mikseri, boya makinesi ikinci el vidalı iskele, hurda 2.el plywood 2.el olarak satılır. Yıkılan fabrika binalarından ayırılan sıfır ayarında 2.el demir kapı, pimapen pencere, mutfak dolapları alan yerler içindeyiz.

  Kurşunluda Jeneratör Hurda Alan Hurdacılar

  Uzun süreli kullanım sonucu her türlü makinenin ömrünü tamamlayarak daha fazla kullanılamaz hale gelmesi mümkündür. Fakat 2.el jeneratör çalışmıyor olsa dahi alınıp satılır. Elektrik enerjisi verilemeyen yerlerde jeneratörler kullanılmaktadır.

  Kurşunlu etrafında 2.el jeneratör alım satımı yapıyoruz.
  Kurşunlu ikinci el jeneratör fiyatları hakkında bilgi edinmek için arayabilirsiniz. İkinci el jeneratör hurdası satanlar bizden fiyat teklifi isteyiniz.

  Kurşunlu’da Hurda Cam Alan En Yakın Hurdacılar

  Çağımızda renkli ve şeffaf karışık meşrubat şişesi, kola şişesi, içecek şişesi, soda şişesi, cam kavanoz, süt şişesi, cam su şişesi, konserve şişesi, gazoz şişesi, çıkma oto camı hurdası, cam şişe benzeri hurda cam türleri çok fazla satılıp alınıyor. Cam yarısaydam veya saydam genelde sert ve kırılgan yapıdaki suları koruyan organik olmayan sert bir maddedir. Kurşunlu etrafında hurda cam alanlar içindeyiz.

  Çelik Konstrüksiyon Fabrika Sökümü

  Çelik çatı sökümü işlerinizi güvenle tamamlıyoruz. Sökümden sonraki çelik parçalar geri dönüşüm yöntemleriyle değerlendirilir. Kapalı alanlar için en önemli konulardan biri kuşkusuz çatılarıdır. Çelik çatı yalıtımları daha uzun ömürlüdür.

  Kurşunlu’da çelik konstrüksiyon ahır sökümünde deneyimli personellerimiz ile güvenli hizmet vermekteyiz. Dayanıklılık açısından en uzun ömürlü çelik satı sistemleridir. Hareketli cam çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, metal çatı, tonoz çatı, polikarbon çatı benzeri çeşitleri bulunmaktadır. Her çelik çatı makaslarının söküm işleri ötekinden farklıdır. Çelik konstrüksiyon yapılarla prefabrike spor salonları söküm işleri yapılırken işletmenin imar projeleri dikkatle incelenmelidir. Bu şekilde 2.el çelik çatı makası ve ikinci el çelik malzeme olarak satılacaklar alıcıya sunulmaktadır.

  Kurşunlu da Çatı Kurşun Hurda Alım Satımı

  Yaşam alanlarımızda alaşımlarda, benzin katkısı olarak yakıt üretiminde, radyasyondan korunmak için üretilen yalıtım malzemelerinde, mühimmat üretiminde, kablo yalıtımında, pigmentlerde, akü üretiminde kurşundan faydalanılmaktadır. Kurşun eski tarihlerden şimdiye kadar sıklıkla kullanılan metaldir. Doğada doğal olarak rastlanmaktadır. Cevherleri patlatma, kazma, kırma ve öğütme aşamalarından sonra edilmektedir. Daha sonra ekstraktif metalurjik yöntemleriyle işlenmektedir. Kurşunlu hurdacı Exper Metal olarak yağmur oluğu, Minare ve Cami kurşunu, levha kurşun, kurşun boru hurda söküm işleri için yerinize geliyoruz. Ayrıca Kurşunlu’da hurda çinko levha almaya devam ediyoruz. Hurda çinko satın alan yer bulmak istiyorsanız hemen aramadan karar vermeyiniz.

  Hurda Akü Alan Firma

  Çalıştırma, ateşleme ve aydınlatma amaçlı akülerden yararlanıyoruz. Küçük akü hurdaları, sulu akü hurda, kuru akü hurdası almaktayız. Elektrik enerjisinin kimyasal enerji olarak depolanmasını sağlayan ihtiyaç duyulduğunda elektrik olarak vermeye yarar. Akü; motosikletler, arabalar ve benzeri taşıma araçlarıyla bazı elektronik aletlerde kulanım görmektedir. Aküler, yalnızca ateşlemeye kullanmakla sınırlı kalmazlar. Bu görevlerin yanında voltaj ve amperaj dengelemek, alıcılara elektrik akımı göndermek yüksek devirlerde alternatörün üreteceği voltaj fazlalığını düzenlemek için akünün işidir.
  Kurşunlu hurda akü fiyatları için arayabilirsiniz.

  Sac Hurdası Alımı

  Demir kapı, sandviç panel, varil, çatı kaplaması üretim alanlarında kullanıldığı görülmektedir. Farklı tekerlekli arabaların kaplamasında, gemi, uçak gövdelerinde kullanılmaktadır. Varil, kapı, sandviç panel, çatı kaplaması üretimi sırasında sac kullanılmaktadır. Bütün saydığımız malzemelerin eskimişine hurda sac denilmektedir. Tavuk kümesi tavanı kaplamak amacı ile kullanabilirsiniz. Kurşunlu da hurda sac alım satımı yapmaktayız. Sac; metalin kalın veya ince levha haline getirilen biçimidir. İki merdane arasında farklı inceliklerde düzleştirilerek üretilmektedir. Kullanım alanına göre belirlenen ölçü ve boyutlarda kesilir. Sac hurdası geri dönüşüm firmaları tarafından toplanmaktadır.

  Kurşunlu Hurdacılar Sitesi

  Kurşunlu yeni sanayi hurdacı firmaları arasındayız. Hurda malzemeler alımında ayrım yapmadan her tür hurdaları alıyoruz. Nema 46, Nema 23, Nema 34, Nema 17 step motor hurdası alıyoruz.

  Çankırı Kurşunlu hurdacılar sitesi içinde hizmet sunmaktayız. Fakat hurda araç veya araba hurdası alıp preslemiyoruz. Bu sebep ile hurda oto yedek parçası için edilen telefonları açmıyoruz. Şüphesizki Kurşunlu oto sanayisinde çıkma araba yedek parçası alıp satan firmalar mevcuttur. Rica ederiz bu işlerde alım satımı yapan firmaları arayınız.

  Hurda imalat artığı, motor hurda, karbür hurdası, nikel hurda, titanyum hurdası satın almamız için bizim ile irtibat kurabilirsiniz.

  Kurşunluda Çinko Hurdası Alımı

  Çinko madeni, yeryüzünde en çok miktarda çıkarılan metal elementlerdendir. Kurşunlu’da hurda çinko çatı sökümü, çinko levha hurdası Kurşunlu hurdacısıyız. Mavimsi açık gri renkli çinko geçiş metallerinden biridir.

  Antik dönemlerden bu yana bilinmektedir. Fakat kullanım biçimi ve üretimi tam olarak öğrenilemediğinden diğer metallerle karıştırılan bir elementtir. Element olan çinko amonyak, siyanür, amin, halojen iyonlarıyla bileşikler oluşturuyor.