İçeriğe geç

Kırkağaç Hurdacı

  Kırkağaç Hurdacı

  Kırkağaç’da geri dönüşüm yapanlar içinde her türden hurda malzeme alırken iyi fiyat veriyoruz. Hurda eşya alımında deneyim ile profesyonel hizmet veriyoruz. Kırkağaç hurdacısı firmamız Exper Metal hurdası olanlara cumartesi ve pazar günüde hizmet vermektedir.

  Kırkağaç’da hizmet veren Exper Metal sektörel atılımlarıyla Kırkağaç daki hurda alım ve geri dönüşüm hizmetlerinin profesyonel anlayış kazanmasını sağlamaktayız. Manisa Kırkağaç şehir merkezi etrafında 2.el eşya ve hurda alımında eşyanın ederini peşin ödemekteyiz.

  Tüm hurda eşyalarınız için vakit kaybetmeden Exper Metal telefonlarıyla irtibat kurarak dört dakika içinde fiyat teklifi edinebilirsiniz. Uzman Kırkağaç hurdacı firması olarak avantajlı hurdacılık hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Kırkağaç hurdacıları içerisinde çok seveceğiniz hizmetlerimizle lider konumdayız.

  Manisa Kırkağaç hurdacı firması olarak Kırkağaçda sunmaya devam ettiğimiz servisleri firmamızla çalışanlar için bu yazımızda açıklıyoruz. Manisa Kırkağaç merkezinde hurda metal ve plastik geri dönüşüm fabrikamız mevcuttur. Toptan alımlarda yüksek fiyat uygulamaktayız. Kırkağaç hurdacısı firmamız hizmetinizdedir.

  Hurdanızın tutarını yanınızda hesaplıyoruz. Tüm hurdaları evinizden bizzat gelerek almaktayız. Kırkağaç piyasasından yukarda hurda fiyatlandırması ile hurda malzeme alımı yapıyoruz.

  Kırkağaçda Hurda Alan Fabrikalar

  Şimdi de sizler gibi hurda satmak isteyenlere Kırkağaçda hurda alan geri dönüşüm firmaları ile bizim aramızdaki farkı açıklıyoruz. Kırkağaç içerisinde yerinizden hurda alırız. Kırkağaçda hurda kalay, makine artığı, hurda çelik, zamak antimon hurda, çinko hurda alıyoruz.

  Hurdalarını satmak isteyenlerin memnuniyetini önde tutarak daha fazla çalışmaktan kazanarak hizmet vermeyi arzu ediyoruz. Bu sebeple her türde profesyonel hizmeti kapınıza getiriyoruz. Kırkağaçda her türden hurda malzeme alımı yaptığımız hakkında bilgi içeren bir yazı paylaşmıştık. Yüksek tonajlı kurşun hurdası, demir, çinko hurda, alüminyum hurda, hurda bakır, kablo hurda ve hurda sarı alımlarında fiyat listeleri uygulamaktayız. Kırkağaçda hurda alan yerler içerisinde kaliteli hizmetler ve deneyimli çalışanlarımız ile piyasanın öncülerindeniz.

  Kırkağaç’da Hurdacı Firma Telefon Numarası

  Bilindiği gibi geri dönüşüm geleceğe ve doğaya fayda sağlamaktır. Şayet sizlerde isterseniz hurda satarak firmamıza katkı sağlayabilirsiniz. Kırkağaç hurdacı numarası sayfamızın içinde hızlıca çevirebileceğiniz şekilde yerleştirilmiştir. 1997’den şimdiye binlerce kiloda hurda naylonu geri dönüşüm aracılığı ile ülke ekonomisine kazandırabildik. Bu sayede doğaya daha az zarar verilmiş oldu.

  Kırkağaç yerinden her çeşit hurda alımı hizmetlerimizi sürdürdüğümüz ilçeler arasındadır. Hemen arayıp, yüksek hurda fiyatlarıyla hurda malzemelerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu sebeple hurda atık satışı yapmak amacıyla mobil hattımızı aramanız yeterlidir.

  Kırkağaç’ın Hurdacı Firması

  Manisa Kırkağaç hurdacısı olarak Kırkağaç’ın bütün ilçelerinde hurdacılık hizmeti veriyoruz. Her kilodaki hurdanızın alım satımı için orada hazır bulunan hurda nakliye aracımızı yönlendirmekteyiz. Kurumsal anlayış ile standartlardan fazla kazanmayı amaçlıyoruz.

  Hurdacılıkda Yirmi beş senelik tecrübeyle hizmetlerimizi sunuyoruz. En yakın Kırkağaç hurdacı firması olarak hizmetinizdeyiz. Manisa’nın tüm sokaklarında olduğu gibi Kırkağaç ilçesinde de kurumsal hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Kaliteli Manisa hurdacı ihtiyaçlarınız için buradayız. Siz kıymetli müşterilerimizde her nevi hurda malzeme satmak için telefon numaralarımızı tuşlamalısınız. Kırkağaç da hurdacı firmalar mı arıyorsunuz? Kırkağaç’daki en büyük hurdacı firması Exper Metal gece gündüz hurda alımı yapıyor!

  Kırkağaç’da Hurda Kablo Alımı

  Hurda elektrik kablolar, %30 bakırlı hurda kablo, %40 bakırlı kablolar, hurda %50 bakırlı kablolar alıyoruz. Hurda kablo alanlar içerikli paylaşımı inceleyebilirsiniz. Kırkağaçda hurda kablo alımı yapıyoruz. Kırkağaç’da toptan kablo hurdası ticaretinde hurda kablo borsasından pahalı fiyat listesi gerçekleştiriyoruz.

  Hurda ptt kablosu, ptt kablo içi (deşe), telefon kablo hurdası, hurda ptt kablosu içi yağlı satmayı isteyenler bizimle iletişime geçin. Kırkağaç da kablo hurdası alan firmayız. Kırkağaç ın en iyi hurdacısı Exper Metal firmamız ile sizlerde daha çok para kazanabilirsiniz.

  Karışık kablo, hurda enya kablo, tek damar kablolar, hurda antigron kablo, iç tesisat kablosu hurdaları için nakit ödeme yapıyoruz. Şehir genelinde fare yemez kablo hurdaları, çelik zırh kabloları, yer altı enerji kablo hurdası, çelik içli kablo hurdası alım satımı esnasında piyasanın üzerinde fiyat teklifini öneriyoruz.

  Kırkağaçda Hurda Sarı Alan Hurdacı Firmalar

  Kırkağaçda sarı külçe MS-58 hurdası, sarı oto radyatör hurdası, hurda bronz fosfor Cusn8, hurda sarı talaşı, kırkambar sarı hurdası, hurda sarı musluk vana, sarı pirinç su saati almaktayız. Sitemizdeki Kırkağaç sarı pirinç fiyat listesi dün güncellenmiştir. Kesin bilgi öğrenmek amacıyla sarı pirinç alan hurdacı makaleye bir göz atabilirsiniz.
  Kırkağaç hurda sarı fiyatları sormak için firmamızla iletişime geçin.

  Kırkağaç hurdacı firması Exper Metal firmamızla hurda sarı alım hizmeti veriyoruz. Kırkağaç hurdacı Exper Metal olarak sarı araiş hurdası, MS-70 sarı pirinç araiş hurdası, sarı çubuk ucu hurdası, MS-64 pirinç sarı araiş, sarı çubuk talaşı MS-58 hurdası alımında piyasaya hakimiz.

  Kırkağaç’da Demir Hurda Alanlar

  Toptan yıkım hurdası, hurda inşaat demiri çubuğu (parça), hurda demir pik, inşaat demir hurdası, hurda döküm demir alım satımı yapılır. Kırkağaç’da demir hurda alan hurdacılar içerisindeyiz. Kırkağaç etrafında hurda ekstra demir, talaş demir hurda, dkp demir, teneke hurdası, toplama demir hurdası alıyoruz. Demir, Kırkağaç da en fazla bulunan madenler arasında yer alır. Sayfamızdaki Kırkağaç hurda demir ton fiyatlarını arzu edenlere günlük göndermekteyiz. Yerinden asansör hurdaları, pencere demiri, demir trabzan, demir kapı, tufal hurdası, Kırkağaç hurdacılık firmaları içindeyiz. Anlık demir hurda fiyatı için Kırkağaç hurdacı firmamıza ulaşabilirsiniz. Anlık demir hurdası fiyatları sayfamızı inceleyiniz.

  Kırkağaç Hurda Krom Alım Satımı

  Kırkağaç genelinde hurda krom için peşin ödeme veriyoruz. Kırkağaç hurda paslanmaz krom fiyatları için arayın. Manisa Kırkağaç’da krom paslanmaz 201 kalite hurda talaşı, krom paslanmaz 430 kalite hurdası talaşı, krom 430 hurdası, hurda paslanmaz krom 202, krom makine parçası, hurda krom paslanmaz 201 kalite, 202 kalite paslanmaz krom hurda talaşı almaktayız.

  Hurda krom fiyatı konusunda bilgi bir şeyler öğrenmek amacıyla linkine tıklayabilirsiniz. Gönderdiğiniz adresten 304 kalite krom paslanmaz hurdası, paslanmaz krom 316 hurda, paslanmaz krom 310 hurda, hurda krom paslanmaz 304 talaşı, hurda paslanmaz krom 310 talaşı, 316 krom paslanmaz hurda talaşı alan Kırkağaç hurdacısıyız.

  Hurda krom paslanmaz alan Kırkağaç hurdacı işletmesiyiz. Nikel metaliyle işlenerek krom paslanmaz oluşur. Gayet sert yapısı sebebi ile zırhlı araç kaplaması dahil çeşitli alanlarda hurda krom kullanılmaktadır.

  Kırkağaç da Alüminyum Hurdası Alım Satımı

  Sizin sayesinde Kırkağaç’da her gün tecrübeli hale geliyoruz. Alüminyum kartel hurdası, hurda alüminyum piston, alüminyum ofset matbaa, alüminyum ince profil, hurda araiş Kırkağaç geri dönüşüm ve hurda firmaları arasındayız. Kimyasal elementlerden biri sayılabilecek olan alüminyumun atom numarası 13 ve simgesi AI’dir. Gümüş renkli, sünebilen metal cinsidir. Manisa Kırkağaç’da alüminyum hurda alan firmalar içerisindeyiz.

  Alüminyum tas tabak, alüminyum jant, alüminyum sac, alüminyum tel, hurda alüminyum bakırlı petek, alüminyum tencere tava için peşin ödeme veriyoruz. Bu sayfadaki Kırkağaç alüminyum hurdası ton fiyatlarını arzu edene her gün yolluyoruz. Hurda alüminyum alan yerler konulu yazıya göz atın

  Alüminyum kutu, levha, alüminyum imalat artığı, hurda alüminyum petek radyatör, kaba alüminyum talaşı almaktayız. Her türlü tonajlı hurda alüminyum alım satımı yapılır.
  Kırkağaç hurda alüminyum fiyatları sormak için bize ulaşabilirsiniz. Kırkağaç’da konumdan hurda alüminyum kompozit, alüminyum curuf hurdası, alüminyum klima radyatörü hurdası, hurda profil eloksallı alüminyum alımı için irtibat kurmanızı diliyoruz. 25 yıldır hizmet veren firmamız Exper Metal’a verdiğiniz destek ve önem sebebiyle sonsuz teşekkürler.

  Kırkağaç da Hurda Bakır Alan Fabrikalar

  Kırkağaç içinde bakır hurdası alım hizmeti veriyoruz. Bakır lama hurdası, büyük bakır kazan, hurda bakır tencere, TTR kırma bakır, tel hurda alımı için arayabilirsiniz.

  Manisa Kırkağaç’da hurda bakır alabilmek için uzman bir kadro oluşturduk.
  Kırkağaç hurda bakır fiyatları bulunan listemizi talep etmek için arayabilirsiniz. Yanık bakır, antigron bakır kırma granür hurda hurdası, bakır kırkambar, hurda kızıl bakır talaşı, ince bakır profil, 3/8 bakır boru hurda, soyma bakır alıyoruz.

  Hurda bakır alan hurdacı sayfamızda daha geniş bilgi var. Hurda bakır fiyat listesi Kırkağaçda bakır alırken değişmiş olabilir. bakır levha hurdası, bakır tepsi, bakır hammadde, hurda bakır süs eşyası, hurda bakırlı petek satışı yapmak için telefonumuzu arayabilirsiniz. Bakır hurdası alan Kırkağaç hurdacı iş yerimizi bir tıklamayla arayarak deneyimli hizmetin tadını yaşamaya başlayın!

  Plastik Hurda Alımı

  Konumdan mavi, kırmızı kapak hurdası, hurda kırkambar plastik, şeffaf naylon poşet hurdası, pimapen imalat artığı, hurda pet şişe alıyoruz.

  Hurda plastik; hidrojen (H), azot, Karbon (C), Oksijen (O) ve bazı organik veya inorganik elementler kullanılarak oluşturulan monomer ile polimer malzemelere verilen isimdir. Kırkağaç ın her sokağında hurda jelatin, hurda polistiren kristal, hurda polipropilen moblen, ABS plastik almaktayız. Kırkağaç hurda pimapen fiyatları bulunan sayfamızı incelemek için arayın.

  Kırkağaç’da Kağıt Hurdası Alanlar

  En yüksek fiyatla kitap hurdaları, hurda defter, hurda kağıt peçete, hurda fotokopi kağıdı alırken göstermiş olduğumuz ekstra duyarlılıkla sizlere çok daha yüksek oranda kazanma şansı yöneltiyoruz.
  Kırkağaç hurda kağıt fiyatları öğrenmek için firmamızla iletişime geçin. Kırkağaçda hurda bristol kağıt, eski gazete hurdası, kuşe kağıt hurdası için peşin ödeme yapıyoruz.

  Daha önce yazılmış olan geri dönüşüme kitap alımı hakkındaki yazıyı okuyabilirsiniz. Kırkağaçda hurda karton ve kağıt alan geri dönüşüm firmaları arasındayız. Yüksek fiyata karton hurda, hurda karışık renkli kağıt, koli, beyaz kağıt alan yerler içerisinde en doğru fiyatı sunuyoruz.

  Hurda Raf Alım Satımı

  Kırkağaç raf hurdası fiyatları sormak maksadı ile mobil numaramızı aramanız yeterlidir. İkinci el raf hurdası ihtiyaçlarınızda çıkma raflarla hizmet veriyoruz. Daha detaylı bilgi için hurda raf alımı başlıklı gönderimize göz atmanız yeterlidir. Genellikle raflarını yenileyen kasaplar tarafından satılan market rafı hurdası, çelik raf hurdaları, hurda demir raflar, reyonlar, hurda mağaza rafları içlerinden seçtiğimiz yeniden farkı olmayan 2.el raf satışı yapıyoruz. Hurda depo rafı alımı yapmaktayız.

  Kırkağaç Fabrika Sökümü

  Evvela yıkıma hazırlanan iş yerinin detaylıca dolaşılarak gerekli aletler ve araçların ayarlanması doğru bir çalışma olur. Her binanın inşa projesi kendisine özgüdür. Dolayısıyla yıkımları projeye göre yapılmalıdır. Yıkım işleri tamamlamak iş sağlığı ve güvenliği sebepleriyle risk taşıyan işler arasındadır. Uzmanlık alanı yıkım olan ekipler tarafından yapılmalıdır. Kırkağaç fabrika yıkım ve söküm hizmetlerinde yılların tecrübesine sahibiz.

  Güncel Anlık Kırkağaç Hurda Fiyatları

  Güncel hurda fiyatları sormak için hemen arayın. Bu sayfadaki Kırkağaç hurda fiyatları hergün güncelleniyor. Exper Metal olarak hurda alımlarımızı en güncel Kırkağaç hurda fiyatlarıyla tamamlıyoruz. Bloğumuzda bulunan hurda fiyatları metine göz gezdirebilirsiniz.

  Hurda Elektronik Alımı

  Fırın, saç kurutma makineleri, tartı, mini buzdolabı, 7 programlı bulaşık makineleri, türk kahvesi ve çay makineleri, ütü, klima, merdaneli çamaşır makineleri, vantilatör, ocak, kombi, ütü masası almaktayız. Sıfır ve az kullanılmış elektronik alet için eşsiz fiyatlar vermekteyiz. Hurda Laptop bilgisayar parçaları sarı göbek işlemci, SSD hard disk, ram, fotokopi makineleri, sunucu, dotmatrik yazıcı, elektronik kart, ses kartı, modem, power, ekran kartı, DDR rulo, monitör, fotoğraf tarayıcı, yeni nesil ana kart almaktayız. Termik röle, IOS telefon kartı, şarj cihazı, trafo, elektrik pano malzemeleri, röleler, kontaktör, GSM baz kartları alımlarında en yüksek fiyatı bizler sunuyoruz.

  2. El Endüstriyel Lokanta Ekipmanları Alım Satımı

  Sanayi tipi 2.el restoran, lokanta ve cafe mutfağında kullanılacak olan malzemeleri alımı yapıyoruz. Çok kısa bir süreliğine kullanılan endüstriyel bulaşık makinaları, buz makinesi, endüstriyel çamaşır makinası, tezgahlar, tezgah altı dolaplar, pizza hazırlık dolabı alıp satmaktayız. Kıyma makinesi dişlisi, kahve makinesi, tabldot tabakları, pop corn arabası, ayran makineleri, çay ocağı dobajı, tabldot, su sebilleri temin etmekteyiz. İşyerimizdeki döner ocağı, teşhir reyonları, hamur yoğurma kazanları, hücreli aspiratör, davlumbaz, krom paslanmaz evye, küvet, dinlendirici, restoran tipi set üstü meykap vb. endüstriyel mutfak aletini görmek amacı ile sizi işyerimize davet ediyoruz. 2. El bardak, tabak, servis bıçağı, cam bardak kurutma makinesi, tabak kurutma makinesi, paslanmaz krom tepsi, tava, tencere, kazan, tezgah üstü dolaplar satanlar bu sayfadaki telefon numaralarını arayabilir.

  Kırkağaç 2.El İnşaat Malzemeleri Alımı

  Yıkılmış öğrenci yurdu benzeri binalardan kenara ayrılan yeni ayarında 2. el mutfak dolapları, çelik kapı, pencere satıyoruz. Bununla birlikte malesef işi bırakan şirketlerden aldığımız küçük ekonomik tavan, kiremitler, fayans, su geçirmez laminant parke ekonomik fiyatlara satışını yapıyoruz.

  Büyük projelerde inşaat vinci, harç makinesi, alçı sıva makinesi, boya tabancası az kullanılmış portatif, plywood hurda satılıktır.

  Kırkağaç’da Jeneratör Hurda Alan Firmalar

  Hayatımızı kolaylaştırılan elektirik enerjisinin bulunmadığı yerlerde elektrik jeneratörlerinden faydalanılmaktadır. İkinci el jeneratör alımında en doğru fiyat teklifini Exper Metal sunmaktadır. Kırkağaç ikinci el jeneratör fiyatları için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

  Uzun süreli kullanıma bağlı olarak her türlü makinenin ömrünü tamamlaması ve bozulması kaçınılmazdır. Ancak eski jeneratörler çalışmasa da alınıp satılır. İkinci el jeneratör hurdası satanlar bizden fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

  Kırkağaç Çelik Çatı Konstrüksiyon Sökümü

  Hızlı kapatma açısından en uzun ömürlü çelik çatılardır. Metal çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, hareketli cam çatı, polikarbon çatı, tonoz çatı benzeri çeşitleri bulunmaktadır. Her çelik çatı çeşitlerinin yıkım sökümü birbirinden değişik yöntemlerle tamamlanmaktadır. Çelik çatı makası söküyoruz. Arta kalan çelik malzemeler geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Kırkağaç çelik konstrüksiyon bina sökümlerinde deneyimli saha ekibimizle hizmetler veriyoruz.

  Çelik konstrüksiyon yapı ve prefabrike depolar sökümünde binanın imar projeleri özenle incelenmelidir. Bu şekilde ikinci el çelik çatı makası ve ikinci el çelik malzemesi olarak satılacak olanlar alıcıya sunulmaktadır. Kapalı alanlar için en önemli konulardan biri şüphesiz çatılardır. Çelik çatılar mekanların kullanımını kolaylaştırır.

  Kurşun Hurdası Alım Satımı

  Cevherleri kazma, patlatma, kırma ve öğütme aşamalarından sonra edilir. Ekstraktif metalurji yöntemleri ile işlenir. Kırkağaç hurdacı Exper Metal olarak kurşun yağmur oluğu hurdası, hurda kurşun levha, Cami minare kurşunu, hurda kurşun boru sökmek için dilediğiniz yere kendi araçlarımızı gönderiyoruz. Ayrıca Kırkağaç da çinko hurdası alıyoruz. Hurda çinko satın alanlar arıyorsanız firmamızı gece gündüz aramadan karar vermeyin. Kurşun yaygın kullanılan en eski metallerdendir. Yer yüzünde doğal olarak elde edilebilen madenler arasındadır. Kurşunlar alaşım üretiminde, benzin katkısında, radyasyon yalıtımlarında, askeri mühimmatlarda, kabloların izolasyonlarında, pigmentlerde, akülerin imalatında kullanıldığı bilinmektedir.

  Akü Hurdası Alanlar

  Ateşleme, aydınlatma ve çalıştırma işleri için elektriğe ihtiyaç duyulan yerlerde kullanılıyoruz. Hurda sulu akü, hurda kuru akü, hurda küçük akü hizmetlerini ayağınıza getirdik. Elektrik enerjilerinin kimyasal enerji şeklinde depolanmasını sağlayan lazım olduğunda elektrik enerjisi biçimde veren depolara akü denir. Akü; motosikletler, arabalar gibi enerjiye ihtiyaç duyulan taşıma araçları ile çeşitli elektronik alet edavatlarda kulanım görmektedir. Akü, sadece ateşlemeye kullanılmazlar. Bu görevlerin yanı sıra voltaj ve amperaj dengelemek, alıcılara akım göndermek gereğinden fazla devirlerde alternatörün ürettiği voltaj gidermek amacıyla aküden yararlanılarak motor korunur. Kırkağaç hurda akü fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

  Sac Hurda Fiyatları

  Sac; demirlerin kalın veya ince levha şekline getirilen halidir. Merdane ile çeşitli inceliklerde düzleştirilir. Belirli standart ölçülerde kesilmektedir. Demir kapı, varil, çatı, straforlu sandviç panel üretimi sırasında sac kullanılmaktadır. Çeşitli gemi ve uçak gövdelerinde, tekerlekli taşıma araçlarının kaplamasında yoğun biçimde kullanılmaktadır. Demir kapı, sandviç panel, çatı kaplaması, varil üretimi sırasında kullanıldığı görülmektedir. Bütün bu saydığımız malzemelerin atılına hurda sac denilir. Sac hurdası geri dönüşüm yapan yerler için önemlidir. Ek bina çatısı kaplamak için kullanılabilir vaziyette oluklu sac alabilirsiniz. Kırkağaç sac hurdası ticareti yapyığımız şehirlerdendir.

  Kırkağaç Hurdacılar Sitesi

  Kırkağaç OSB organize sanayi bölgesi hurdacı firmaları arasındayız. Hurda alımında ayrım yapmıyoruz. Nema 23, Nema 17, Nema 34, Nema 46 hurda step motor alım yapıyoruz. Motor hurdası, hurda nikel şablon, hurda karbür, titanyum hurdası, imalat artığı satmak amacıyla iletişime geçmekten çekinmeyin.

  Manisa Kırkağaç hurdacılar sitesi içerisinden profesyonelliği dilediğiniz yere getiriyoruz. Lakin hurda araç veya motosiklet hurdası alımı yapmamaktayız. Dolayısı ile hurda veya çıkma araba yedek parça istemek amacı ile aramamalısınız. Eminiz Kırkağaç oto sanayi sitesinde çıkma otomobil parçası işleriyle uğraşan dükkânlar mevcuttur. Rica ediyoruz çıkma araba parçası ihtiyaçlarınızda o firmalarla iletişime geçin.

  Hurda Çinko Alımı

  Çinko amonyak, siyanür, halojen, amin iyonları ile kompleks bileşikler oluşturuyor. Kırkağaç çevresinde çinko çatı hurdası, çinko levha alan hurdacıyız. Çinko, yerkabuğunda en fazla miktarda çıkarılan metal elementlerinden biridir.

  Çinko mavimsi açık gri renklidir. Antik dönemlerden beri bilinen bir cevherdir. Lakin nasıl kullanılacağı ve üretileceği tam olarak öğrenilemediğinden diğer metallerle karıştırılarak kullanılmaktadır.