İçeriğe geç

İnebolu Hurdacı

  İnebolu Hurdacı

  İneboluda hizmet veren meslektaşlarımız arasında her çeşit hurda almaktayız. Hurda malzemelerinizi kapınızdan alıyoruz. İnebolu hurdacısı firmamız Exper Metal hurda malzemesi olanlara gece gündüz farketmeden hizmet veriyor. İnebolu genelinde hizmet veren Exper Metal kalitesiyle İneboludaki hurda alım satım ve geri dönüşüm faaliyetlerini profesyonellikle birleştiriyoruz.

  Kastamonu İnebolu şehir merkezinin 2.el eşya ve hurda eşyalar alıyoruz. Kastamonu İnebolu organize sanayinin çevresinde hurda dönüşümü yapan fabrikaya sahibiz. İnebolu hurdacı firması olarak hurda alım satım hizmeti vermekteyiz. Hurdanızın tutarını yüklerken hesaplıyoruz.

  Yüksek tonajlı miktarda alımlarda yüksek fiyat garantisi veriyoruz. İnebolu hurdacı güvenilir bir firma olarak hizmet veriyoruz. İnebolu hurda piyasasındaki hurda fiyat listesi ile hurdacılık hizmetleri için kapınıza gelmekteyiz. Hurda alım satımlarında özenle rakiplerimizden fazla fiyat listesi sunabiliyoruz.

  Hurdanızı değerlendirmek için vakitinizi durduk yere harcamadan telefonlarımıza ulaşarak en geç bir dakikada size özel fiyat teklifi vermemize yardımcı olabilirsiniz. İnebolu hurda alım ve geri dönüşüm tesisleri içinde hizmetlerimizle tercih ediliyoruz. İneboluda hurda alımı yapanların en çok tercih edileni olarak hizmet detaylarını hurda eşya satışı yapanlar için açıklıyoruz.

  İnebolu da Hurdacı Firma Telefon Numarası

  Anlattığımız gibi hurdacılık ve geri dönüşüm doğaya ve geleceğe yarar sağlamaktır. Eğer siz de isterseniz biriktirdiğiniz hurda malzemenin geri dönüştürülmesini sağlayıp doğaya yardımcı olabilirsiniz. Yirmi beş yıldan şimdiye tonlarca hurdayı geri dönüşüme kazandırdık. Böylece çok daha fazla doğal kaynağın yok edilmesi önlenmiş oldu.

  İnebolu hurdacılık hurda malzeme alım hizmetleri yürüttüğümüz yerler içerisindedir. Hemen arayın, günlük hurda fiyatlarıyla hurdanızı nakite çevirebilirsiniz.

  Bu nedenle hurda satmak nedeni ile sitedeki telefonumuzu arayabilirsiniz. İnebolu hurdacı telefon numarası iletişim bilgilerimizin olduğu sayfanın altında tek tıklamayla arayabileceğiniz konumda yer alıyor.

  İnebolu’daki Hurdacı Firmalar

  İnebolu da hurdacı firması olarak İnebolu’nun çevresinde hurda çeşidi alımı yapıyoruz. Her kilodaki hurdanın yüklenmesi için uygun hurda alım ekibimizi gönderiyoruz. Sorunlarınıza çözüm üreterek kazanmayı amaçlıyoruz.

  Geri dönüşüm ve hurdacılık hizmetlerinde Yirmi beş yıllık sektörel deneyimle faaliyet alanımıza keşfedilmemiş yenilikler getirmeye özen göstermekteyiz. En yakın İnebolu hurdacı telefon numaramızı arayarak iletişim kurabilirsiniz. Kastamonu’nun tüm ilçelerinde yaptığımız gibi İnebolu çevresinde de kurumsal hizmetlerimizi başarıyla yerine getiriyoruz. Tecrübeli Kastamonu hurdacı ihtiyaçlarınızı gidermek için buradayız. Sizlerde her nevi hurda malzeme satışı yapmak amacı ile telefonumuzu çaldırabilirsiniz. İnebolu da hurdacı yol tarifi mi arıyorsunuz? İnebolu’daki en iyi geri dönüşüm ve hurdacılık firması Exper Metal en yüksek fiyat teklifini vermeye devam ediyor!

  İneboluda Hurda Alan Fabrikalar

  Tonajlı hurda çinko, kurşun, bakır, kablo, alüminyum,demir ve sarı hurda alımı yaparken yukarısında fiyat listeleri uyguluyoruz. İnebolu merkezinde hurda alan hurdacılar içerisinde profesyonel hizmet ve tecrübeli personelimizle öncülük etmekteyiz. İnebolu’da hurda ve ikinci el profesyonel mutfak eşyaları alımı yaptığımızı söylemiştik. İneboluda hurda çinko, zamak, çelik hurdası, kalay, imalat artığı hurda malzeme ticareti yaparken en iyi fiyat garantisi veriyoruz. İnebolu da yerinden 2.el malzeme ve hurda alım işleri yapıyoruz. Elindeki hurdaları satmak isteyenlerin memnuniyetini önde tutarak sürüm sayesinde kazanarak hizmet vermeyi düşünüyoruz. Dolayısıyla her türlü hizmeti ayağınıza getirmeye çalışıyoruz. Bugün size İneboluda hurda alan geri dönüşüm firmalarıyla bizim aramızdaki farkı anlatmaya çalışacağız.

  İnebolu’da Sarı Hurda Alanlar

  Exper Metal olarak pirinç sarı araiş hurdası, sarı talaş MS-58 hurdası, MS-64 sarı pirinç araiş hurdası, sarı çubuk ucu hurdası, hurda sarı araiş MS-70 ticaretinde liderlik görevini üstleniyoruz. Bu sayfada bulunan İnebolu pirinç sarı ton fiyatını üyelerimizle paylaşıyoruz. Sarı pirinç hurdası alanlar içeriğiyle yazılmış içeriği okuyun. İnebolu hurda sarı fiyatları için arayabilirsiniz.

  Hurdacı firmamız Exper Metal İnebolu da hurda sarı alan hurdacılar içerisindeyiz. İnebolu’nun bütün mahallelerinde su saati, hurda bronz (Cusn8), hurda sarı talaşı, hurda sarı araba radyatörü, hurda sarı kırkambar, hurda sarı musluk, hurda MS-58 külçe sarı alan firmalar içinde yüksek fiyat teklifini veriyoruz.

  İnebolu Alüminyum Hurda Alan Yerler

  İnebolu’da alüminyum hurdası alan yerler arasındayız. Burada yayımlanan İnebolu alüminyum hurda kilo fiyatı güncellenmiştir. Alüminyum hurdası alanlar başlıklı yazıya bir göz gezdirebilirsiniz

  Her türlü yüksek tonajlı alüminyum hurdası alımı yapıyoruz.
  İnebolu hurda alüminyum fiyatları sormak için arayabilirsiniz. İnce alüminyum talaşı, alüminyum radyatör, alüminyum levha hurdası, alüminyum kutu hurda, hurda alüminyum imalat artığı alım satımı gerçekleştiriyoruz. Kimyasal elementlerden sayılabilecek olan alüminyumun atom numarası 13 ve simgesi AI’dir. Gümüş renkte, sünek bir metaldir. İş yerimize güvenenlerin destekleriyle sürekli kurumsallaşıyoruz. Adresten profil eloksallı alüminyum imalat hurdası, alüminyum curuf hurdası, hurda alüminyum alikobant, alüminyum klima radyatörü hurdası alabilmek için irtibata geçmenizi istiyoruz.

  Şirketimize verdiğiniz önem için teşekkürü hak ediyorsunuz. Alüminyum kartel, alüminyum piston hurda, alüminyum ofset matbaa, hurda alüminyum ince profil, hurda alüminyum araiş ticaretiyle uğraşan hurdacı firmasıyız. Araba jantı, alüminyum çatı sacı hurdası, alüminyum tas tabak hurda, alüminyum petek hurdası, alüminyum tel hurda, eski alüminyum tencere alıyoruz.

  Hurda Bakır Alan İnebolu Hurdacı

  Hurda bakır alan hurdacı sitemizde daha geniş bilgi yer alıyor. Burdaki hurda bakır fiyat listesi İnebolu’da güncel olarak gönderilecektir. İnebolunun tüm semtlerinden bakır hurdası alıyoruz. İnebolu da bakır hurdası alımı yapan hurdacı telefon numarasını bir tıklamayla arayarak keyifli hizmetin tadını yaşayın! Soyma bakır hurdası, antigron kırma granür bakır hurda, bakır profil, hurda bakır kırkambar, yanık bakır hurdası, 1/2 bakır boru, bakır talaş hurdası alım hizmetleri vermekteyiz. Bakır tencere hurda, hurda TTR kırma bakır granür, büyük boy bakır kazan, bakır tel hurdası, hurda bakır lama alımlarında nakit ödeme yapıyoruz.

  İnebolu’da bakır hurdası alan yerler içerisindeyiz. İnebolu hurda bakır fiyatları bulunan listemiz için yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. bakır levha hurdası, hurda bakır kap kacak, bakır hammadde hurdası, hurda, hurda bakırlı petek alıyoruz.

  İnebolu’da Hurda Kablo Alımı

  Kesin bilgi için kablo hurda alanlar metini inceleyin. Hurda ptt kabloları, telefon kablo hurdaları, hurda ptt kablosu içi, hurda ptt kablosu içi yağlı satarak daha çok para kazanmayı arzulayanlar şimdi bizi arayabilir.

  İnebolu merkezinde hurda kablo alan firmayız. İnebolu nun en iyi hurdacısı Exper Metal firmamız ile sizlerde yüksek kazanç elde edebileceksiniz. %40 bakırlı hurda kablo, hurda %50 bakırlı kablolar, %30 bakırlı kablo, hurda elektrik kablosu alıyoruz.

  İnebolu da hurda çelik zırhlı kablolar, yer altı enerji kabloları, çelik içli kablo hurdaları, hurda fare yemez için piyasasının üstünde fiyatları teklif ediyoruz. İneboluda hurda kablo alan fabrikalar içindeyiz.

  Yüksek tonajlı kablo hurdası alışverişinde ederinden daha yüksek teklifler sunuyoruz. Hurda enye kablo, antigron kablo hurdaları, iç tesisat kablo hurdası, tek damar kablolar, hurda karışık kablo için peşin ödeme yapıyoruz.

  Hurda Krom Alanlar

  İnebolu’da hurda krom alım satımı yapıyoruz.
  İnebolu hurda paslanmaz krom fiyatları için arayabilirsiniz. Nikel ile karıştırıldığında paslanmaz elde edilir. Yapısı itibariyle gayet sert olduğundan dolayı zırhlı araç dahil bir çok alanda hurda krom kullanıldığı biliniyor.

  Krom paslanmaz hurdası alanlar içerisindeki İnebolu hurdacı depsouyuz. Kastamonu İnebolu’da 430 kalite krom paslanmaz hurdası talaşı, krom paslanmaz 201 kalite hurdası talaşı, krom paslanmaz tank hurdası, hurda paslanmaz krom 430 kalite, hurda paslanmaz krom 201, hurda krom 202, hurda krom paslanmaz 202 talaşı almaktayız.

  Krom hurda alan yerler bağlantısına tıklayın. Yolladığınız adresten paslanmaz krom 304 kalite hurdası, 304 krom paslanmaz hurda talaşı, krom 316 hurdası talaşı, paslanmaz krom 310 kalite hurdası, krom paslanmaz 310 hurdası, paslanmaz krom 316 kalite hurdası alımı yapan hurdacı firmasıyız.

  İnebolu da Hurda Demir Alımı

  Müşteriye en yakın konumdan asansör malzemeleri, demir pencere korkuluğu, demir ev kapısı, tufal, hurda demir merdiven korkuluğu, alım satımı yapıyoruz. Tonajlı yıkım hurdası, hurda inşaat demiri, hurda inşaat demiri çubuğu (parça), demir döküm hurda, hurda demir pik için peşin para ödeme yapıyoruz. İnebolu hurdacı olarak hurda DKP demir, extra demir hurda, teneke hurda, toplama demir hurda, talaş demir hurdası alımı yapan hurdacı firmasıyız.

  Demir hurda alan geri dönüşümcüler arasındayız. Güncel hurda demir fiyatı edinmek nedeniyle hurdacı firmamıza ulaşın. Güncel demir hurda fiyat listesi gönderisini geziniz. Hurda demir, İneboluda çokça çıkarılan metaller içerisindedir. Sitemizdeki İnebolu hurda demir ton fiyatları bugün güncellendi.

  İnebolu da Hurda Elektronik Alımı

  Sıfır ve kullanılmış elektronik alet alımında bedelini anında ödüyoruz. Masa üstü Bilgisayar Hurdası işlemci CPU, dotmatrik yazıcı, VDSL modem, crt monitör, fotokopi makineleri, ekran kartı, elektronik kart, güç kaynağı, server, tarayıcı, ana kart, ses kartı, DDR rulo artıkları, ram, sabit disk satmak için irtibata geçebilirsiniz. 3 programlı bulaşık makineleri, ocak, buzdolabı, terazi, çay ve kahve makinesi, saç kurutma makinesi, fırın, elektronik çamaşır makinesi, ütü masası, ütü, vantilatör, kombi, klima alıyoruz. GSM istasyon kartları, şarj cihazı, trafolar, röleler, elektrik panosu, akıllı telefon kartları, kontaktörler, termik röleler satın alıyoruz.

  İkinci El İnşaat Malzemeleri Alan firmalar

  Birde batan iş yerlerinden aldığımız küçücük ucuz fayanlar, dayanıklı laminant parkeler, çatı tavanları, kiremit satıyoruz. Tamamlanmış projelerde inşaat vinci, harç karıştırma makinesi, boya tabancası, alçı sıva makinesi az kullanılmış seyyar iskele, hurda 2.el plywood bulunur. İnebolu ilçesinde yıkılmış yurt ve benzeri binalardan kenara ayrılan hala kullanılabilir durumda 2. el pimapen pencere, kapı, mutfak dolabı alım satımı yapıyoruz.

  Sac Hurdası Alım Satımı

  Şantiye çatısı kaplamak için kullanılabilir durumda hurda sac temin ediyoruz. İnebolu sac hurda alım satım hizmeti verdiğimiz şehirler içerisindedir. Çatı kaplaması, straforlu sandviç panel, demir kapı, varil üretiminde kullanılmaktadır. Değişik tekerlekli vasıtaların kaplamasında, gemi ve uçak gövdelerinde kullanılmaktadır. Varil, çatı kaplaması, demir kapı, straforlu sandviç panel üretilirken sac levhası kullanılmaktadır. Tüm bu eşyaların eskimişine sac hurdası denilmektedir. Sac; metal malzemenin levha şekline getirilen şeklidir. Merdaneler arasında değişik kalınlıklarda düzleştirilir. Önceden belirlenen standart ölçülerde kesilir. Sac hurdası geri dönüşüm firmalarınca toplanır.

  Çinko Hurdası Alımı

  Çinko metali, yerkabuğunda en çok miktarda çıkarılan elementlerdendir. İnebolu yakınlarında çinko çatı hurdası, çinko levha alımı yapan hurdacı firmasıyız. Açık gri mavimsi renklidir.

  Antik dönemlerden bu yana bilinen bir cevherdir. Ancak ne yazık ki nasıl kullanılacağı ve üretileceği tam manası ile öğrenilemediğinden diğer metallerle karıştırılarak kullanılmaktadır. Element olan çinko amin, amonyak, siyanür, halojen iyonlarıyla kompleks bileşikler meydana getirmektedir.

  Yağmur Oluğu Hurda Kurşun Alan Firmalar

  Kurşunlar askeri mühimmatlarda, benzin katkısı olarak yakıt üretiminde, kimyasal maddelerde, aküler üretilirken, radyasyondan korunmak için üretilen yalıtım malzemelerinde, kabloların izolasyonunda, çeşitli alaşımlar üretilirken kullanılmaktadır. İnebolu hurdacı Exper Metal olarak Minare ve Cami kurşunu, yağmur oluğu, hurda kurşun levha, hurda kurşun boru almak maksadıyla adresinize geliyoruz. Ayrıca İneboluda hurda çinko levha alıyoruz. Çinko hurdası satmak için firmamızı geç olmadan aramaktan çekinmeyin. Cevherleri kazma, patlatma, kırma ve öğütme aşamalarından sonra edilmektedir. Daha sonra metalurjik işleme ile işlenmektedir. Kurşun kullanılmakta olan en eski metaldir. Yer yüzünde nabit olarak çıkarılmaktadır.

  İnebolu Hurdacı Sitesi

  Kastamonu İnebolu hurdacılar sitesi içerisinden profesyonelliği dilediğiniz yere getiriyoruz. Ancak hurda araç veya araba hurdası alıp parçalamıyoruz. Bu neden ile hurda araç yedek parça sormak amacıyla aramamalısınız. Eminiz İnebolu sanayisinde çıkma otomobil parçası işleri yapan yerler bulabilirsiniz. Lütfen 2.el otomobil parçası işlerinizde o firmalar ile iletişime geçiniz.

  İnebolu OSB Organize Sanayi hurdacı firmasıyız. Hurda metaller alırken ayrım yapmıyoruz. Nema 17, Nema 23, Nema 34, Nema 46 hurda step motor alımı yapmaktayız.

  Motor hurda, nikel hurda, karbür, titanyum, imalat artığı için iletişime geçmekten çekinmeyin.

  İnebolu’da Karton Hurda Alanlar

  İneboluda tonajlı A4 fotokopi kağıdı hurdası, defterler, kitaplar, hurda peçete kağıdı alımlarında alışkanlık ettiğimiz ekstra hassasiyet sayesinde satıcılara çok daha fazla oranda kazanım elde etme olanağı iletiyoruz. İnebolu hurda kağıt fiyatları sormak için yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Yüksek fiyata renkli kağıt hurdası, beyaz kağıt hurdası, karton hurda, karton koli alıyoruz.

  İnebolu etrafında hurda gazete, hurda bristol kağıt, kuşe kağıt hurdası için peşin ödeme yapıyoruz. Hurda karton fiyatları hakkındaki yazımızı kesinlikle okumalısınız. İneboluda karton, kağıt hurdası alan hurda ve geri dönüşüm firmaları arasındayız.

  Hurda Plastik Alan Firmalar

  Konumdan temiz pet şişe hurdası, beyaz şeffaf naylon, pimapen parçası, hurda kırkambar plastik, mavi, kırmızı kapak hurda alımı yapan hurdacıyız.

  İnebolu nun tümünde ABS plastik, kristal polistiren hurdası, hurda jelatin, hurda polipropilen moblen almaktayız.
  İnebolu hurda plastik fiyatları sormak için arayabilirsiniz. Plastik hurda, Hidrojen, azot (N), Karbon (C), Oksijen ve bazı diğer organik veya inorganik elementler kullanılarak oluşturulan monomer ve polimer malzemelere verilen isimdir.

  Jeneratör Hurda Alımı

  Bildiğiniz gibi her makinenin ömrünü tamamlayıp bozulması ve kullanılmaz hale gelmesi kaçınılmazdır. Ancak eski jeneratörler çalışmıyor olsada değerli sayılır. 2.el jeneratör alımı için en doğru fiyat tekliflerini Exper Metal sunmaktadır. İnebolu hurda jeneratör fiyatları için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Elektrik bulunamayan alanlarda elektrik jeneratörleri kullanılmaktadır. Jeneratör hurdası satanlar firmamızdan teklif isteyiniz.

  Fabrika Yıkımı ve Makine Sökümü

  Bina yıkım işleri tamamlamak iş sağlığı ve ekosistemin korunması sebebiyle risk taşımaktadır. Tecrübeli personeller tarafından kontrollü yapılması gerekir. Fabrika sökümünde önce yıkımı yapılacak üretim yerinin incelikle gezilmesi gerekmektedir. Her inşa edilen yapının inşa projesi ötekinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle yıkımları farklı yapılmalıdır. İnebolu’daki fabrika söküm ve bozumu hizmetlerinde uzun yılların deneyimine sahibiz.

  İnebolu Anlık Hurda Fiyatları

  Güncel İnebolu hurda fiyatları hakkında bilgi almak için arayın. Sitemizdeki yeni hurda fiyatları içeriğe göz atabilirsiniz. Fiyat listemizde yayımlanan İnebolu hurda fiyatları hergün güncellenmektedir. Bütün hurda alımlarımızı yenilenmiş hurda fiyatlarıyla gerçekleştirmekteyiz.

  Çelik Raf Hurda Alım Satımı

  İnebolu raf hurdası fiyatları hakkında bilgi almak amacıyla hatlarımızı aramanız yeterlidir. Hurda çelik raf alıyoruz. İkinci el metal raf ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.. Fiyat listesini incelemek için ikinci el raf alan yerler hakkındaki konumuza göz atmak isteyebilirsiniz. Çoğunluk ile kapanan pastahanelerden temin ettiğimiz hurda mağaza rafları, ürün teşhir reyonları, hurda çelik raflar, demir raflar, market rafı hurdaları içlerinden seçilen hala kullanılabilir olan 2. el hurda raf satıyoruz.

  Akü Hurdası Alım Satımı

  Elektriğin kimyasal biçimde depolanmasını sağlayan ihtiyaç duyulduğunda elektrik enerjisi olarak vermeye yarayan depolardır. Akü; arabalar, motorsikletler gibi toplu veya bireysel taşıma araçlarıyla çeşitli elektrikli araç gereçlerde kullanılır. Hurda küçük akü, hurda sulu akü, kuru akü hurda alım ve satımı yapmaktayız. Aydınlatma, ateşleme ve çalıştırma işlerinde elektrik enerjisine ihtiyaç duyulan aletlerde kullanılmaktadır. Akü, yalnızca çalıştırmaya kullanılmazlar. Bununla birlikte voltaj ve amperaj dengelemek, alıcıya elektrik akımı göndermek yüksek devirde alternatörün ürettiği voltaj düzeltmek amacı ile aküler kullanılarak araç korunmuş olur.
  İnebolu hurda akü fiyatları sormak için arayınız.

  İkinci el Endüstriyel Mutfak Ekipmanları Alım Satımı

  Endüstriyel tipte ikinci el mutfak ekipmanları alıyoruz. 2. El tabak kurutma tezgahı, cam bardak yıkama makineleri, tezgah üstü dolap, bardak, çanak, çorba kasesi, çelik tencere, tava, tepsi, kazan satanlar bizimle irtibat kurabilir. Köpüklü ayran makinesi, kıyma makineleri dişlisi, espresso makineleri, popcorn arabası, su sebili, tabldot, doğalgazlı çay otomatı bulundurmaktayız. Ardiyelerimizdeki hamur kazanları, döner ocakları, teşhir reyonları, restorant tipi 3 gözlü ocak, paslanmaz krom dinlendirici, davlumbaz, evye, dilendirici küveti, hücreli aspiratör vb. endüstriyel tipte otel ve mutfak aletini incelemeniz amacıyla siz çok kıymetli müşterilerimizi depolarımıza bakmaya davet ediyoruz. Kullanılabilir durumda endüstriyel bulaşık makinası, tezgahlar, çamaşır makinaları, tezgah altı 3 kapaklı dolap, pizza hazırlık dolabı, buz makineleri alıp satıyoruz.

  Çelik Çatı ve Konstrüksiyon Sökümü

  Çelik bina ve prefabrik ahırlar sökümlerinde binanın imar projesine özen gösterilmelidir. Bu şekilde ikinci el çelik konstrüksiyon çatı makasları ve 2.el çelik konstrüksiyon malzemeler şeklinde satılabilecek olanlar ayrılarak değerlendirilebilir. İnebolu da çelik konstrüksiyon depo sökümlerinde deneyimli ekibimiz ile güvenli hizmetler vermekteyiz. Kapalı mekânların en önemli tarafı şüphesiz çatıdır. Çelik çatı uzatmaya yaramaktadır. Çelik çatı makası sökümü işlerini tamamlıyoruz. Kalan çelik malzemeler geri dönüştürülebilir. Hızlı kapatma bakımından en ideal olanı çelik satı olanlarıdır. Hareketli cam çatı, kenet çatı, panel çatı, skylight, metal çatı, tonoz çatı, polikarbon çatı gibi çeşitleri vardır. Her çelik çatı makaslarının sökümleri birbirinden değişik yapılmalıdır.

  Hurda Cam Alanlar

  İnebolu etrafında cam hurdası alan hurdacılar içerisindeyiz. Bu dönemde renkli otomobil camları, hurda şeffaf cam şişe, soda şişesi, kola şişesi, konserve şişesi, meşrubat şişesi, gazoz şişesi, içecek şişesi, süt şişesi, cam kavanoz, cam su şişesi türde cam hurdalar bulunabilmektedir. Cam saydam veya yarısaydam genellikle kırılgan ve sert yapıda bulunan sıvı maddeyi geçirmeyen amorf ve organik olmayan sert maddelerdir.